21 Eylül 2017, Perşembe
5 günlük hava durumu
sinema haberleri

Filmlerimiz Kara Geceler'de!

ESİN KÜÇÜKTEPEPINAR Giriş Saati24.11.2013 18.01 Güncelleme24.11.2013 18.01
A+ A-

17. Tallinn Kara Geceler Film Festivali'nde yarışan "Karnaval"ın galası dün akşam yapıldı. Estonya'nın başkenti Tallinn'de 15 Kasım-1 Aralık arasında gerçekleşen festivalin ana yarışmasında yer alan filmin galasına yönetmen Can Kılıçoğlu'nun yanısıra başrol oyuncularından Serdar Orçin ve yapımcı Doğa Kılıçoğlu da katıldı. Hayatını elektrik süpürgesi pazarlayarak kazanmaya çalışan Alis'le (Serdar Orçin) babasının düğün salonunda pastacılık yapan Demet'in (Tülin Özen) aşkını mizahi bir üslupla anlatan filme büyük ilgi gösterildi. Gösterimden sonra sahnede seyicilerin sorularını yanıtlayan film ekibi, filmin mizahının kültürlerarası farklılıkları aşabilmesinden ve Tallinn gibi önemli bir festivalde yarışmasından mutlu olduklarını söylediler.

Büyükelçiliğimizin daveti
Estonya Büyükelçimiz Ahmet Ülker ise filmi yalnız bırakmadı. Galadan sonra Büyükelçiliğimizin düzenlediği özel resepsiyon uluslararası sinemacıları buluşturdu. Büyükelçi Ülker, sinemanın kültürleri birbirine yakınlaştıran en önemli sanat dallarından birisi olduğunu vurguladı. Davette mercimekli köfte ve börek gibi Türkiye'ye özgü lezzetler ikram edildi. İki hafta boyunca yalşaık dünyanın dört bir yanından 400 film gösteren Kara Geceler Film Festivali adını kuzey cenahının az ışıklı günlerinden alıyor. Festivalde ayrıca Aslı Özge'nin "Hayatboyu" adlı filmi de yer alıyor.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.