Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çelik: "Marifet Türkiye’yi Yöneten Kadrolarda, İşi Ehline Verirseniz Yemeği İyi Yapar"

Giriş Tarihi: 11.4.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 21:50
Bakan Çelik: Marifet Türkiye’yi Yöneten Kadrolarda, İşi Ehline Verirseniz Yemeği İyi Yapar
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, marifetin Türkiye’yi yöneten kadrolarda olduğunu belirterek, işin ehline verilmesini istedi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ’nın İmamoğlu ilçesinde de Ak Parti Adana Milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına katıldı.
Burada konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “AK Parti’nin 13 yılda yani 2002 yılında iktidara geldiği seçimden sonra en önemli seçim. Çünkü 12 yıl boyunca Türkiye’de vesayeti tasfiye ettik sizin iradenizi çalmaya çalışanlara sizin sandıkta oyunuzu çalmaya çalışanlara haddini bildirdik. Türkiye’de demokrasiyi tesis ettik. Demokrasi tesis edilince vatandaşlarımızın üzerindeki kimisi dindar olduğu için kimisi Kürt olduğu için kimisi başka bir şey olduğu için Türkiye’nin büyümesindeki engelleri koyarak baskı oluşturanların bütün baskılarını ortadan kaldırdık. Türkiye 12 yıl önce bir tane IMF memurunun getirip de burada açıklayacağı müjdeye muhtaçken şimdi Türkiye şimdi IMF’ye borç veren ülke haline geldi” dedi.
Bakan Çelik, “Şimdi herhangi bir kişiye bir kadına aynı malzemeyi verdiniz yemek yapacak yemeği beceremedi. Yağını koyamadı tuzunu koyamadı suyunu koyamadı birde fazla ateşte tuttu yemeği yaktı şimdi burada suç yemeğin mi yemeği yapanın mı? Burada suç yemeği yapanın ama bir hanıma aynı malzemeyi verdiniz öyle bir yemek yaptı ki tenceredeki yemeği bitirdiniz bir de üstüne parmaklarınızı yemeye başladınız. Burada marifet kimde? Yemeği yapanda İşte aynı bunun gibi marifet Türkiye’yi yöneten kadrolarda. Siz de işi ehline verirseniz yemeği iyi yapar. İşini ehline vermezseniz yemeği yakar onda da yemeğin bir suçu yoktur. Geçmişte Türkiye’yi kötü yönettiler. Bunda Türki’nin kusuru yok sizin kusurunuz yok. Türki’yi yönetemeyenlerin kusuru bu. Şimdi 13 yıl önce siz Türkiye’yi ehil kadrolara emanet ettiniz ve Türkiye iyi yönetiliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çelik: "Marifet Türkiye’yi Yöneten Kadrolarda, İşi Ehline Verirseniz Yemeği İyi Yapar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN