Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birinci Sınıfa Ayrılan Cumhuriyet Savcısı Özataş’a Plaket

Giriş Tarihi: 7.7.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Birinci Sınıfa Ayrılan Cumhuriyet Savcısı Özataş’a Plaket
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından bilimsel çalışmaları ve meslekteki başarılarından dolayı birinci sınıf hakim-savcı statüsüne yükselen Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Teknik Organize Suçlar Soruşturma Bürosu Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özataş’a düzenlenen törenle plaket verildi.
Törene Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkan Vekili Adem Taşlı, Adana Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri ile Terör ve Teknik Organize Suçlar Bürosu’nda görev yapan Cumhuriyet Savcıları katıldı. Törende konuşan Başsavcı Ali Yeldan, 2802 sayılı Hakimler Savcılar Kanunu’nun 32’nci maddesine istinaden Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca 1’inci sınıfa ayrılan Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özataş’ı tebrik etti. Özataş’ın çalışmalarıyla örnek olduğunu belirten Başsavcı Yeldan, "Savcımız mesleğini hakkıyla, onuruyla, şerefiyle temsil etmektedir. Mesleğimize güç katan, bizlere her açıdan güven veren, çalışmasıyla, kişiliğiyle örnek olan bir arkadaşımız. Kendisiyle çalışmaktan dolayı mutlu olduğumu belirterek, savcımıza başarılarının devamını diliyorum" dedi.
HSYK BAŞKANVEKİLİNİN İMZASINI TAŞIYAN PLAKET VERİLDİ
Adana Adliyesi’nde görev yapmaktan çok mutlu olduğunu belirten Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Özataş da, birinci sınıfa ayrılmasından dolayı onur ve gurur duyduğunu belirterek, kendisine bu plaketi layık gören HSYK’ya ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başsavcı Ali Yeldan, Adem Taşlı ile Sabri Beytorun, HSYK Başkan Vekili Metin Yandırmaz’ın imzasını taşıyan plaketi Cumhuriyet Savcısı Özataş’a birlikte verdi.
Gaziantep’te 1981 yılında doğan ve 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanan Hüseyin Özataş, buradaki eğitimini 2003 yılında tamamladıktan sonra, stajını 2004-2005 yılları arasında Cumhuriyet Savcı adayı olarak Ankara’da yaptı. Vatani görevini İzmir ve İstanbul’da kısa dönem yapan Özataş, yüksek lisansını ‘Kamu Hukuku’ dalında Erzincan Üniversitesinde tamamladı. Sırasıyla Balıkesir-Bandırma, Kars - Selim, Gaziantep-İslahiye, Nizip, Gaziantep ve Osmaniye’de Cumhuriyet Savcılığı, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerini üstlendi. 10 Şubat 2015 tarihinden itibaren Adana Adliyesi’nde Terör ve Teknik Organize Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı görevini yerine getiren Özataş, evli ve 2 çocuk babası.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birinci Sınıfa Ayrılan Cumhuriyet Savcısı Özataş’a Plaket
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN