Ataşbak: “Kentteki Tüm Engellileri Spora Yönlendirmek İçin Projeler Üretiyoruz”

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Ataşbak: “Kentteki Tüm Engellileri Spora Yönlendirmek İçin Projeler Üretiyoruz”
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, kentteki engellilerin spora yönlendirmek için projeler ürettiklerini söyledi.
Ataşbak, Adana Sevgi İle El Ele Spor Kulübü Başkanı Birol Şerbetçi, yönetim kurulu üyesi Neslihan Ünal ile geçtiğimiz ay Antalya’da gerçekleştirilen “Özel Sporcular Akdeniz Bölge Şampiyonası”nda atletizm dalında 100 metre koşuda altın madalya kazanan Sinay Tungo ve gümüş madalya kazanan Rabia Gümüş’ü makamında kabul ederek kulübün çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Her engelliye uygun spor dalı bulunduğunu, sporun engelliler için rehabilitasyon olduğunu ifade eden Ataşbak, konuşmasında şunlara yer verdi:
“Engelli ve özel sporculara her zaman pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Kentteki tüm engellileri spora yönlendirmek için projeler üretiyoruz. Özellikle tüm spor tesislerimizi mimari olarak engellilere uygun yaptık. Bütün hedefimiz engellilerin spor sayesinde yaşamlarını kolaylaştırmaktır. Burada velilere büyük görev düşüyor. Aileler de çocuklarını spora yönlendirmek için çaba göstermeleri gerekir. Kentimizde birçok Avrupa, hatta dünya şampiyonalarına katılan ve madalya kazanan sporculara sahibiz. Bu sayıyı artırmak için çaba gösteriyoruz.”
Sevgi ile El Ele Spor Kulübü Başkanı Birol Şerbetçi, amaçlarının engelli çocukları spora yönlendirmek olduğunu, 14 branşta faaliyet göstermeye çalışacaklarını, kendilerine tesis, antrenör ve malzeme konusunda yardım sözü veren İl Spor Müdürü Ataşbak’a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ataşbak: “Kentteki Tüm Engellileri Spora Yönlendirmek İçin Projeler Üretiyoruz”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN