Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ın İhsaniye İlçesinde Mera Kavgası

Giriş Tarihi: 26.3.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 23:44
Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesinde Mera Kavgası
’ın İhsaniye İlçesine bağlı Hacıbeyli Köyü sakinleri, bölgede bulanan 00 dönümlük arazinin ekilmesine karşı çıkarak çiftlik sahipleriyle kavga ettiler.
Afyonkarahisar- Kütahya karayolunun 40. kilometresinde bulunan Hacıbeyli Köyü sakinleri ikinci kez çiftlik sahipleriyle karşı karşıya geldi. Cami anonsuyla organize olan köy halkı traktörlere doluşarak mera alanı olarak savundukları alana gidip, çiftlik sahiplerinin ekim yaptıkları yerleri tekrar bozmak istedi. Fakat çıkacak olayın istihbaratını erken alan jandarma ekipleri köy ile çiftlik arazileri arasında yolu kapatarak vatandaşların geçişine izin vermedi.
Jandarmanın güvenlik önlemi aldığı yoldan geçmek isteyen vatandaşları İhsaniye Kaymakamı Muhammet Kaya yatıştırdı. Çiftlik yerleri hakkında köylü vatandaşları bilgilendiren Kaymakam Kaya, “Sizin mera olarak iddia ettiğiniz yer için Afyonkarahisar Vali Yardımcımız Sabahattin Yücel bey görevlendirdi. Yine Tarım İl Müdürümüz Hüseyin Arap beyde konuyla ilgilenecek. Her şeyden önce ilgili arazilerin mera olması için uğraşacağız. Şuanda çiftlik sahiplerinin sürme, ekme işi yaptığı yerde geçici olarak tekrar durduruldu. Mera komisyonumuz gelecek, yine incelemelerde bulunacak. Köy halkımızdan sükûnet istiyorum. Kimsenin zarar görmemesi için dağılalım” dedi.
Daha sonra köylüler sakin bir şekilde olay yerinden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesinde Mera Kavgası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN