Yılmaz Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. Yıldönümünü Kutladı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:56
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Kemalettin Yılmaz, “Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. Yıldönümü” ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.
Türk Polis Teşkilatının, Türkiye’nin ve milletin huzuru, güvenliği ve asayişini sağlayan en önemli teşkilatlardan birisi olduğunu ifade eden Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Ülkenin sükunetini, güvenliğini ve düzenini sağlamakla görevli olan Türk Polis Teşkilatımız, gecesini gündüzüne katarak 7 gün 24 saat toplumun huzuru ve güvenliği için çalışıp çabalamakta ve kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirmektedir. Türk Polis Teşkilatı, ülke huzurunu ve güvenliğini sağlamanın yanı sıra milletimizin canını, malını ve namusunu emanet ettiği en zor görevlerden birini de üstlenmiş bulunmaktadır. Bu şerefli mesleği seçmiş olan ve ülke bütünlüğü ve halkın huzuru için canlarını hiçe sayan Türk Polis Teşkilatımız mensupları, maalesef çoğu zaman hak etmedikleri olaylarla karşı karşıya kalmaktadır. Bölücü terör örgütlerinin hedefi olmalarının yanında Hükümet yetkilileri tarafından da uygulanan baskıcı tavır, usulsüz tayin ve atamaların yanı sıra polisimizin içinde bulundukları yaşam koşulları onları çıkmaza sürüklemekte zor durumda bırakmaktadır. Polisimizin yaşam standartları biran evvel iyileştirilmeli ve bu onurlu mesleğe yakışır bir hale getirilmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle Polis Haftasının içinde bulunduğumuz bu günlerde Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 170. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, toplumun güvenliğini korumak adına bu kutsal görev uğrunda hayatlarını kaybeden şehit polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm Türk Polis Teşkilatına çalışmalarında başarılar diliyorum, Rabbim sizlerin burnunu kanatmasın, sizleri korusun, sizlerde bizleri korumaya devam edin” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170. Yıldönümünü Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN