AÜ'de bilişim zamanı

Üniversitelerdeki bilgi teknolojileri gruplarını bir araya getiren Akademik Bilişim Konferansı, teknolojilerin tanıtıldığı fuarla yapıldı

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi, üniversitelerde bilgi teknolojileri gruplarını bir araya getiren Akademik Bilişim Konferansı 2013'e ev sahipliği yapıyor. Bilgi teknolojileri altyapısı, kullanımı, eğitimi ve üretimini tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, tecrübeleri paylaşmak ve üniversiteler arası ortak politika oluşturmak amacıyla yapılan konferansta, yeni teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı stantlar da yer alıyor.

İNTERNET VE BİLİŞİM
Vali Yardımcısı Turan Eren, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdullah Aziz ve konferans düzenleyicilerinin yaptığı konuşmaların ardından, 25 Ocak'a kadar sürecek olan etkinlik başladı. Konferansı internet ve bilişimin getirdikleri açısından değerlendirmek gerektiğini ifade eden AB2013 Yürütme Kurulu temsilcisi Doç. Dr. Mustafa Akgül, insanlığın internetin tetiklediği yeni bir toplum biçimine, bilgi toplumuna geçişin sancılarını ve çalkantılarını yaşadığını söyledi. Türkiye'nin bilgi toplumu yarışında nerede olduğunu özetleyen bilgiler de sunan Doç. Akgül, ülkemizdeki durumun parçalı bulutlu olduğunu söyledi. Kaba çizgilerle dünya ortalamasını yakaladığımı anlatan Akgül, "Ama AB ve OECD'de genel olarak en geride bir konumdayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÜ'de bilişim zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN