Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir gazete haberi hayatını değiştirdi

SABAH Akdeniz'de yayınlanan haberi görüp MP Antalya Hastanesi'ne başvuran hasta aort anevrizmasından kurtuldu

Giriş Tarihi: 27.1.2013
Medical Park Antalya Kalp Hastanesi Direktörü, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Okutan ve Opr. Dr. İlker Tekin, SABAH Akdeniz'de yayınlanan haberlerini okuduktan sonra kendilerine başvuran ve karın ana atardamarlarında balonlaşma ve kasık ana damarında tıkanıklık teşhisi konulmuş 68 yaşındaki Ertuğrul Topbaş'ı kapalı ameliyatla sağlığına döndürdü. Bursa'da yaşayan emekli edebiyat öğretmeni 68 yaşındaki Ertuğrul Topbaş, 1998 yılında genel kontrol için hastaneye gittiğinde kendisine aort anevrizması teşhisinin konulduğunu, rahatsızlığını tesadüfen öğrendiğini söyledi. Bu zamana kadar sürekli kontrol için hastaneye gittiğini belirten Ertuğrul Topbaş, en son yapılan kontrolünde doktorların muhakkak ameliyat olması gerektiğini, ne zaman ne olacağının belli olmadığını söylediklerini belirtti.

DOKTORLARA ÇOK GÜVENDİM

Bursa'dan oğlunu ziyaret etmek için Antalya'ya geldiğini söyleyen Topbaş, evde gazete okurken Prof. Dr. Hüseyin Okutan'ın 84 yaşındaki bir hastaya da aynı operasyonu yaptığı haberini okumasıyla çok heyecanlandığını, umutlandığını ve hemen hastaneye gelerek hoca ile görüştüğünü belirtti. Görüşmenin ardından çok rahatladım ve hocamıza çok güvendim diyen Ertuğrul Topbaş, kısa bir süre sonrada ameliyatım gerçekleşti. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

KASIK DAMARI DA TIKALIYDI
Ameliyatın başarılı geçtiğini belirten Prof. Dr. Hüseyin Okutan yaptığı açıklamada, "Ertuğrul beyin karın atardamarında balonlaşma ve sol kasık damarında da yüzde 99 tıkanıklık vardı. Kapalı yöntemle ameliyatın son derece zor olduğu bu vakada, aynı seansta hem balonlaşan damara müdahale edildi hem de sol kasık damarı açıldı. Bildiğimiz kadarıyla bölgemizde ilk defa yapılan bu işlemle, açık ameliyatla düzeltilebilecek balonlaşma ve tıkanıklığın bir arada bulunduğu bu hastalık aynı anda kapalı yöntem ile tedavi edilmiş oldu. Hastamızın sağlık durumu şuanda gayet iyi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir gazete haberi hayatını değiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN