Çavuşoğlu: Başbakan Antalya'ya küsmedi

Ak Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin il teşkilatını ziyaretinde önemli mesajlar verdi

Giriş Tarihi: 11.2.2013
Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesinin ardından ilk kez partisinin il teşkilatını ziyaret etti. İl Başkanı Mustafa Köse, Ak Parti Antalya milletvekilleri Sadık Badak, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun'un kapıda karşıladığı Çavuşoğlu'na partililer sevgilerini alkışlarla gösterdi.

GÜVENİYORLAR
Merkez binada toplanan yüzlerce partiliye seslenen Çavuşoğlu, hükümetin iç ve dış politikalarından, gençlik anılarına kadar birçok konuya değindi. Genel başkan yardımcılığı görevine atanmasının tüm teşkilatın özverili çalışmaları sonucunda gerçekleştiğini söyleyen Çavuşoğlu, yönetimde Menderes Türel ile birlikte iki Antalyalının bulunmasını "Diyorlar ki Başbakanımız Antalya'ya küstü. Başbakanımız Antalya'ya olan inancını hiçbir zaman kaybetmedi. Başbakanımız bu tür önemli görevleri hak edenlere, iyi yapanlara verdiklerini ve Antalyalılarında bunu hak ettiğini samimiyetle belirtti. Bizlere bu konuda güvenmesi gurur vericidir. Sadece bana değil Antalya milletvekillerine güvendiğinin göstergesidir. Antalya teşkilatlarına, Antalyalılara güvendiğinin bir göstergesidir. Antalya'yı ve Antalyalıları ne kadar çok sevdiğinin açıkça bir göstergesidir" dedi.

TERÖR SORUNU

Terör sorunun çözülmesi için gereken tüm çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Çavuşoğlu, "Bunun sorumluluğu bizdedir. Gerekli adımları atmamız gerekiyor. Bir takım oyunlar oynanıyor, ne zaman bu konularda adım atsak bu tür oyunların oynandığını görüyoruz, çocuk değiliz. Dolayısıyla bu oyunları bozmak ve bu oyunları bozmak bizim işimizidir. Geri adım atmayıp, ülkemizi bu beladan kurtaracağız" şeklinde konuştu.

CHP'YE ELEŞTİRİ
Suriye'de yaşanan insanlık dramına da değinen Çavuşoğlu, Esad'a destek çıkan ülkelerin bugün taraf değiştirdiklerini şu an Esad'ın tek destekçisinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarının olduğunu söyledi. AB'nin 54 yıldır Türkiye'yi oyaladığını ve bu gidişe farklı bir yön kazandırmak niyetinde olduklarını açıklayan Çavuşoğlu, Başbakan Erdoğan'ın Şangay Beşlisi konusunda söyledikleri ile gerekli mesajları ilettiğini ve gerekli yerlerin bu mesajları aldığını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu: Başbakan Antalya'ya küsmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN