Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem eğitim hem spor

Antalya Spor Lisesi'ndeki öğrencilerin bir çoğu amatör kulüplerde forma giyiyor

Eğitimine 2007-2008 yılında yetenek sınavını kazanan 48 öğrenciyle merhaba diyen Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, ilk faaliyetine Antalya Lisesi binasında başladı. Spor Lisesi öğrencilerinin hedeflerinin başında mezuniyet sonrası spor yöneticiliği ile iyi bir antrenör olmak var. 14 ayrı branşta sportif faaliyet gösteren Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi 5 beden eğitimi öğretmeni ile 325 öğrenciye sahip.

14 BRANŞTA FAAL
14 branşa hitap eden öğrencilerde hedef, spor akademilerine alt yapılarını dolo dolu alarak hazır hale gelmiş öğrenciler vermek. Bu okuldan mezun olan öğrenciler, ilerleyen zaman içerisinde spor yöneticisi ve branşlarında antrenör olarak kulüplerde veya okullarda görev yapmakta. Spor lisesi öğrencileri branş eğitimlerini Antalya'da çeşitli semt sahalarında, jimnastikçiler Süleyman Evcilmen kapalı spor salonunda, kanocular Kundu sahillerinde, güreşçiler Büyükşehir Belediyesi Güreş Eğitim Merkezinde futsal, voleybol, basketbol ve hentbol ise okulun kendine ait kapalı spor salonunda antrenman yapıyor.

IŞIK TUTUYOR
Okulda sportif faaliyet gösteren öğrencilerin tamamı amatör ve profesyonel kulüplerin alt yapılarında forma giymeleri ile elde edilen başarılar il dışındaki profesyonel kulüplerinde dikkatlerini çekmelerine ve burada eğitim gören genç sporcuların gözde futbolcu olmalarına ışık tutuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem eğitim hem spor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN