Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altınova'nın planı davayı bekliyor

Giriş Tarihi: 13.3.2013
Bürokratları ile birlikte Altınova bölgesini ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Orta Mahalle ile Düden ve Menderes mahallelerinde vatandaşların sorunlarını dinledi. Başkan Akaydın, Altınova bölgesinin en önemli sorununun imar olduğunu hatırlatarak, göreve geldiği ilk günden itibaren bölgenin imar sorununu çözmek için çok çalıştıklarını kaydetti.

VATANDAŞ DAVA AÇTI

Başkan Akaydın, "Bu sorunu çözmek için büyük ölçekli planı yaptık. Büyük aşamalardan geçti. Planlar kadastro aşamasına geldiğinde bölge halkından birisinin açtığı davadan dolayı mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Büyükşehir ve Kepez Belediyesi gerekli savunmayı yaptı. Artık mahkemenin vereceği kararı bekleyeceğiz. Büyükşehir Belediyesi, planlama aşamasında üzerine düşeni yaptı" dedi.

60 METRELİK YOL AÇILACAK

Yürütmeyi durdurma kararının kaldırılmasını umut ettiklerini söyleyen Başkan Akaydın, şöyle konuştu: "Bu sorunun çözümü konusunda halk da baskı grubu oluştursun. İmar çözüldükten sonra bu bölgenin güzelleşmesi için çalışma yapacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altınova'nın planı davayı bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN