Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanlar Antalya için çalıyor

Duayen turizmci Vural Öger, yanlış yapılaşma ile orta vadede Antalya için tehlike çanlarının çaldığını söyledi ve Kemer örneğini verdi

Giriş Tarihi: 16.3.2013
Turizmin duayen ismi Vural Öger'den Antalya'ya özel uyarı geldi. Antalya'nın en büyük sorununun yanlış yapılaşma olduğunu belirten Öger, "Antalya şehrini çok çirkinleştiriyorlar. Orta ve uzun vadede Antalya için tehlike çanları çalıyor" dedi. Vural Öger, konuyla ilgili başta yerel yönetimler olmak üzere, yetkililerin acil olarak önlem alması gerektiğini söyledi.

KEMER ÖRNEĞİ

Kemer örneğini veren Vural Öger, "Kemer şahane bir destinasyondu. Dağlar ve deniz manzarasıyla Avrupa pazarında da çok popülerdi. Gidenler hayrandı. Ancak yapılaşma, bunun sonunu getirdi. Sahil şeridinin ardından, sahile paralel 4'üncü şeritler de oluştu. Kemer'de yaşanan süreç, diğer turizm bölgelerinde de yaşanıyor" diye konuştu.

UZMANLAR TOPLANSIN

Konunun çok ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini vurgulayan Vural Öger, "Otelden çıktıktan sonra çevre gittikçe kötüleştiriliyor. Uluslararası şehircilik uzmanlarının bir araya gelip, Antalya'nın planlanmasını tartışacağı toplantılar düzenlenebilir. Antalya'da merkezden bir planlama yapılması gerekiyor" diye konuştu.

FİYATLARI ARTTIRAMIYORUZ
Çevredeki kötüleşmenin tanıtımda da Antalya'nın elini güçsüzleştirdiğini ifade eden duayen turizmci Vural Öger, "Antalya'da ürün kötüleştiriyor. Bunda suçu olan herkesin şapkasını önüne koymalı. Yanlış yapılaşmaya, turistik yatak sayısındaki büyük artış da eklenince, fiyatlar da düşüyor. Bizim Antalya'da 4 otelimiz var, fiyatları bir türlü arttıramıyoruz " diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanlar Antalya için çalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN