Haluk ÜNCEL: Andersen'den masallar

Giriş Tarihi: 17.4.2013
Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmette 4. Yıl Toplantısı dün AKM Aspendos Salonu'nda gerçekleştirildi.
Başkan Mustafa Akaydın, yaklaşık 20 dakika süren bir film gösterisinden sonra yine yaklaşık 25 dakika süren 4. yıl faaliyetlerini filmin üzerinden bir kez daha geçerek kısa bir sürede anlattı.
Madde madde tespitlerimizi ve yorumlarımızı sıralayalım;
Sahnenin arkasında fon olarak T.C. TÜRKİYE CUMHURİYETİ yazılı bir Türk Bayrağı asılmıştı. Akaydın, Türkiye gündemini yakından takip ettiği için böyle bir sahne arkası tercihini yaptı diyebiliriz.
Keşke Antalya günde- mini de bu kadar yakından takip etseydi…
Antalya'da bu tür programları takdim etmek için kimse olmadığından Akaydın bu tercihini de İstanbul'dan yana kullandı.
Sanatçı Altan Gördüm Hizmette 4. Yıl Toplantısı'nı sundu. İzlediğim kadarı ile Gördüm, Antalya'ya yerleşse CHP'den meclis üyeliği garanti, hatta başkanvekilliği de cepte diye nitelendirebiliriz.
Faaliyet Raporu'ndaki Andersen'den masallarını hem filmde hem de Akaydın'ın sunumunda üst üste iki kez dinlemek zorunda kaldık. Doğrusu Çıplak Kral'ı bu yaşta dinleyeceğim hiç aklıma gelmezdi.
Ancak Akaydın sadece bu masal ile yetindi. Gönül isterdi ki Kibritçi Kız ve Kurşun Asker'i de anlatsın. Ne yapalım kısmet değilmiş.
Akaydın'ın sunumu güzel bir şov eşliğinde yapıldı. Şarkı, türkü, nakarat ne istersiniz şovun içine sıkıştırılmıştı. Bir de Altan Gördüm'ün Akaydın iltifatları eklenince tam bir körler sağırlar birbirini ağırlar durumu hasıl oldu. Hele hele Gördüm'ün "Toplantı daha bitmedi dışarıda bir şeyler atıştıracağız" sözleri büyük beğeni topladı.
Akaydın'ın Türkiye'yi yeniden Antalya'dan kuracağı Altan Gördüm tarafından açıklandı. Aydınlığın Antalya'dan Türkiye'ye yayılacağı da unutulmadı. Akaydın'ın bu sözler karşısında o meşhur gülümsemesi tabloyu tamamladı.
Akaydın, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'i de unutmadı.
Evcilmen'in birkaç gün önce Kırcami konusunda " Kırcami ile ilgili Şehircilik Bakanlığı üst plan yapmadıkça hepimizin yaptığı hikaye. Akaydın'ın bu konuda yapacağı bir şey yok" açıklamasına konuşması sırasında "Öyle hikayeden işler yaptığımız yok" diyerek Evcilmen'e göndermede bulunmayı da ihmal etmedi.
Akaydın'ın Engelliler Merkezi ile ilgili olarak bir türlü biz yaptık diyemeyişi ilgi çekti, sadece "Açılışını gerçekleştirdik" diyerek geçiştirmesi büyük bir projeye imza atamamanın ezikliğini andırıyor gibiydi.
Sözün özü, Akaydın'ın Hizmette 4.
Yıl Toplantısı'ndaki konuşmasını kısa kesmesi heybesinin boş olması olarak değerlendirildi.
Rutin cadde, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını anlatmakla yetindi. Ve sonra yemeğe geçildi!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Andersen'den masallar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN