Ayrım yapmayın aynı gemideyiz

Alanya'da çeşitli açılışlar yapın Vali Altıparmak, Antalya, Alanya ve Manavgat arasında ayırım yapılmamasını istedi, 'Aynı gemideyiz' dedi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, çeşitli ziyaretler için gittiği Alanya'da huzurevinde incelemelerde bulundu.

EV DERDİNE DÜŞMEYİN

Küçük Hasbahçe Mahallesi Mamadı mevkisinde 11 dönümlük arsa üzerinde yapılan huzurevini gezen Antalya Valisi Altıparmak, burada yaptığı açıklamada, ev almak derdine düşmeden son derece modern bir misafirhanede yaşlıları misafir edeceklerini söyledi. Huzurevinin en kısa zamanda hizmete açılacağını belirten Altıparmak, "Buradaki 16 suit, 48 odamızda 80 yaşlımızı misafir edebileceğiz" dedi.

TÜRK İMAJI YARATIN

Altıparmak, huzurevindeki incelemelerin ardından Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından desteklenen Alanya Sahil Güvenliği projesi kapsamında MOBESE Güvenlik Sistemi İzleme Merkezi ile Engelsiz Güneşlenme Terası ve Plajı açılışlarını gerçekleştirdi. Daha sonra Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'nin (ALTİD) turizm sezonu açılışına katılan Altıparmak, burada yaptığı konuşmada, turizmde ve diğer hizmet alanlarında 'Türk gibi güvenilir' imajını yerleştirmek gerektiğini kaydetti.

AYRIMCILIK OLMAMALI

Antalya'daki gelişmelerin burayı etkilediğini, buradaki gelişmelerin de Antalya'yı etkilediğini dile getiren Altıparmak, "Lütfen Alanya ayrı, Manavgat ayrı, Antalya ayrı düşünmeyin. Birbirimizi yukarı itelim, aşağı çekmeyelim. Aksi takdirde hepimiz bundan olumsuz etkileniriz. Terörün bitmesi, İsrail ve bölgedeki genel ilişkilerin düzelmesiyle

ENGELLİ PLAJ I VE PARKI
BAKA tarafından 2011 mali destek programı kapsamında desteklenen Alanya Sahili Geliştirme Projesi, Kleopatra ve Keykubat plajlarında konuşlandırılan Koordinasyon Merkezi ile projede yer alan engelli bireylerin refakatçi eşliğinde denizden faydalanması ile ilgili yapılan düzenleme de Vali Altıparmak tarafından açıldı. Engelli bireyler için kumda rahatlıkla hareket edebilecekleri tekerlekli araç büyük beğeni kazandı. Vali Altıparmak plaja tam not verdi ve örnek olmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayrım yapmayın aynı gemideyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN