Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz'de 'gençlik' ateşi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya, Isparta, Burdur ve ilçelerinde düzenlenen törenlerle kutlandı. Batı Akdenizli gençlerin bayram coşkusu görülmeye değerdi

Batı Akdeniz'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalarda gençlerin coşkusu dikkat çekti.

Antalya

Antalya'daki kutlamalar,ilk etabı Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Kutlamalar, 'Gençlikle El Ele Sağlıklı Günlere' yürüyüşü ile devam etti. Öğrenciler kortejler halinde Cumhuriyet Meydanı'ndan Karaalioğlu Parkı'na yürüdü. İkinci etap kutlama törenine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Baş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, kamu kurum ve kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende öğrencilerin şiir okumasının ardından halk dansları gösterisi yapıldı. Daha sonra zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ritim konserini sundu.

ISPARTA

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Isparta Valiliği önünde düzenlenen törenle yapıldı. Törene, Isparta Valisi Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Kutlamalarda öğrenciler, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu, Erenler Mehteran Takımı konser verdi.

BURDUR

Burdur'daki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında Şeker Meydanı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar bayraklarla yürüyüş yapılması ile başladı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenler kapsamında Burdur Gençlik Merkezi Halkoyunları ekibi gösteri sundu. Burdur Valiliği önünde düzenlenen etkinlikte ise Action Team, basketbol gösterisi sundu. Etkinliklere, ülkelerinde yaşanan iç savaş ve açlık nedeniyle Türkiye'ye getirilen bir grup Somalili çocuk da Türk bayraklarıyla katıldı.

MANAVGAT

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Manavgat ilçesinde de kutlandı. Cumhuriyet Meydan'ındaki tören Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasının ardından şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verildi. Halk oyunları ekipleri gösteri yaptı.

KARAMANLI

Burdur'un Karamanlı ilçesinde de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları yapıldı. Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, daha sonra kapalı pazar alanında devam etti. Törende öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu, şiirler okundu, halkoyunları gösterileri sunuldu.

KORKUTELİ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Korkuteli'de de kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törende gençlik haftası etkinliklerinde dereceye girenlere ödülleri verildi.

KEMER
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kemer'de de bazı etkinliklerle kutlandı. Kemer Belediyesi önünde düzenlenen törende Atatürk anıtına çelenk konuldu. Tören konuşmalar ve öğrencilerin gösterileri ile devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'de 'gençlik' ateşi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN