En şanslı arkeologlar

Arkeoloji bölümü öğrencileri, dersleri için gerekli bilgilere Türkiye'de benzeri olmayan AKMED kütüphanelerinden ulaşabildiği için kendilerini şanslı sayıyor

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencileri, araştırma, tez ve ödevlerinde aradıkları bilgiyi Türkiye'de benzeri olmayan Sunaİnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü (AKMED) ile Antalya Müzesi'ne sahip olmalarının avantajını yaşıyor. İstedikleri hemen her türlü bilgiye ulaşabildikleri için Türkiye'nin diğer üniversiteleri öğrencilerine göre kendilerini ayrıcalıklı hisseden Akdenizli öğrenciler, AKMED'in proje ve burs desteği de verdiğini hatırlatıyor.

EN ŞANSLI ÖĞRENCİLER
Öğretim üyesi ve Myra- Andriake Kazısı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik, enstitüdeki kitap zenginliğini hiçbir üniversitenin sağlayamayacağını söyledi. Kitap, CD, resim, etütlük arşiv gibi 25 bine yakın eğitim materyaline sahip enstitüden istedikleri kitap desteğini de alabildiklerini anlatan Prof. Çevik, "Öğrencilerimiz AKMED gibi benzeri olmayan enstitü sayesinde bilimsel araştırmalarına kolay ulaşabiliyor. Bizim öğrencilerimiz bu açıdan Türkiye'nin en şanslıları. Üniversiteler bu kadar kitap alamaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En şanslı arkeologlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN