Yeni başkan Gencer

Medical Park Antalyaspor'da, 5 yıl süren Akıncıoğlu dönemi sona erdi. Üç adayın yarıştığı genel kurulda, Gültekin Gencer başkanlığındaki yeni yönetim kurulu işbaşına getirildi

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Medical Park Antalyaspor'da, geçen ay yaptığı açıklamada tekrar görev almayacağını bildiren Başkan Hasan Akıncıoğlu'nun koltuğu yeni sahibini buldu. Üç adayın yarıştığı dünkü genel kurulda Gültekin Gencer başkanlığındaki yeni yönetim işbaşına geldi. Antalyaspor AŞ hisselerinin yüzde 59.6'sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği'nin 9 yöneticisinden 6'sı, Gültekin Gencer'e destek verdi. Gencer böylece, oy çokluğu ile diğer adaylar Necati Yılmaz ve Can Atlı'yı geride bırakarak Hasan Akıncıoğlu'nun 5 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevi devraldı.

ÇOK YORULDUM
Akıncıoğlu, faaliyet raporu ve bilançoların okunmasından sonra yaptığı konuşmada, geride kalan 5 yılda çok yorulduğu için başkanlığı bırakma kararı aldığını belirterek, "Öncelikle bilinmesini isterim ki, ikinci bir ajandam yok. Geride kalan 5 yılda çok yorulduğum için devam etmeme kararı aldım. Antalyaspor, ait olduğu kentin ekonomik potansiyeli ölçüsünde destek bulamamıştır" diye konuştu. Adaylığını resmi olarak Perşembe gecesi açıklayan Gültekin Gencer ise Antalyaspor başkanlığına 5 yıl önce de niyetlendiğini belirterek, "Hasan Akıncıoğlu aday olunca düşüncem gerçekleşmedi. Kısmet bugüneymiş. Kendisiyle 1990'lı yıllarda Antalyaspor'da aynı yönetimde yer almıştık. Antalyaspor, tarihin en güzel mali disiplini Akıncıoğlu döneminde gerçekleşmiştir" dedi. Gültekin Gencer, Antalyaspor Kulübü Derneği'nin yönetimine talip olmayacağını, dernekte yine Akıncıoğlu başkanlığındaki bir yönetimin olmasını arzu ettiğini söyledi.

ŞAŞIRTTI
Başkan Akıncıoğlu, genel kurulda derneğin temsil ettiği yüzde 59.6 hisseyi kendi insiyatifi ile kullanmak istemediğini belirterek, adayların konuşmalarından sonra tekrar toplantı yapmayı önerdi. Hasan Akıncıoğlu, "Adayların konuşmalarından sonra kararınız ne ise ben o liste için elimi kaldırırım" diye konuştu. Dernek Yönetim Kurulu da Akıncıoğlu'nun bu önerisini kabul etti.

DERNEK YÖNETİMİ TOPLANDI
Antalyaspor Kulübü Derneği'nin toplantısı ise tesislerdeki VIP salonunda gerçekleştirildi. Hasan Akıncıoğlu başkanlığındaki toplantıya Erol Taşkoparan, Mehmet Akıncıoğlu, Tahsin Aksoy, Murat Süğlün, Ziya Erbaş, Şefik Öz, Bülent Yıldırım ve Cem Oğuz katıldı. Dernek yöneticileri de yaklaşık 1 saat süren toplantıda, başkan adayları Gültekin Gencer ile Necati Yılmaz'ın durumlarını ve listelerini görüştü.

KULÜPTE BULUŞTULAR
Genel kuruldan önce A.Ş'nin en büyük hissedarları Antalyaspor Vakfı ve Antalyaspor Kulübü Derneği'nin yöneticileri ayrı ayrı toplantılar yaptı. İlk olarak 13.00'te Antalyaspor Vakfı'nın yöneticileri toplandı. Ali Yılmaz başkanlığındaki vakıf toplantısına Mevlüt Yeni, Tarkan Ayçetin, Abdullah Toy vakıf mali müşaviri Mehmet Çelik katıldı. Vakıf yöneticileri, başkan adayları Gültekin Gencer ve Necati Yılmaz'ın durumunu görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni başkan Gencer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN