Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölgede 40 derece

Giriş Tarihi: 23.6.2013

Antalya'da gölgede 40 dereceye ulaşan aşırı sıcaklar nedeniyle yerli ve yabancı turistler haftasonu deniz ve havuzlara akın etti

Antalya'da gölgede 40 dereceye ulaşan sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler sabahın erken saatlerinden itibaren plajlar, su parkları ve yeşil alanlara akın etti. Meteoroloji yetkilileri nem olarının yüzde 15'e kadar düşmesi nedeniyle kentin açık bir saunaya döndüğünü belirterek, "Sıcaklık önümüzdeki üç gün boyunca etkili olacak. Nem oranını düşük olması insanlar ve doğa için tehlike arz ediyor. Diniz suyu sıcağı 27 dereceye ulaştı" dedi.

HASTALARA UYARI

Uzmanlar ise sıcak nedeniyle kalp, damar ve solunum hastalarını uyararak sıcak havalarda kesinlikle dışarı çıkmalarını istedi. Bu sıcağın sağlıklı insanları bile etkilediğini belirten uzmanlar, "Bu nedenle insanlarımız özellikle saat 10.00 ile 17.00 arası kesinlikle güneş altında dolaşmaması gerekli. Güneş altında dolaşmanız ölümle sonuçlanabilir" diye konuştu. Sıcak nedeniyle Orman Müdürlüğü de teyakkuza geçti. Yetkililer yangın gözetleme kulesi görevlileri uyararak en küçük dumanda alarm vermelerini istedi. Yangın riskinin artığını Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, "Helikopter ve uçaklarımız hazır bekliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölgede 40 derece
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN