Üç ülkede tanıtım

Giriş Tarihi: 29.6.2013

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜROFED'in ortaklaşa yaptığı tanıtım çalışmasının ilki Almanya'da bir derginin kapağında yer aldı. Sırada Rusya ve Ukrayna'daki çalışmalar var

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Almanya, Rusya ve Ukrayna'nın önemli şehirlerinde Türkiye'yi tanıtım atağı başlattı. Bakanlık ile TÜROFED'in Almanya'da 5 dergide cover (kapak) çalışması ile Türkiye tanıtımlarına devam ederken, Rusya ve Ukrayna'nın önemli şehirlerinde de tanıtım atağı başlattığı belirtildi.

1 MİLYON DERGİ

Kamu-özel sektör işbirliğine örnek oluşturmayı hedefleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜROFED'in geçtiğimiz günlerde Almanya'nın en önemli dergileri olan Der Spiegel, Bunte, Gala, Brigitte, Stern'de cover çalışması yaptığı vurgulandı. Yaklaşık 1 milyon dergide tüm kapakların Türkiye'nin reklamları ile kaplandığı vurgulanarak, "4 aylık periyoda yayılan bu çalışma Temmuz ayının 15'ine kadar devam edecek. Bu çalışma Eylül ayından itibaren kış dönemine yönelik olarak devam edecek" denildi.

İKİ ÜLKEDE DAHA TANITIM
Almanya'daki tanıtım çalışmaları devam ederken Rusya ve Ukrayna'da da bir tanıtım atağının başlatıldığı ifade edilirken, şu görüşlere yer verildi: "Bu çalışma ile 15 Haziran-25 Temmuz tarihleri arasında Rusya'da Moskova ve St. Petersburg, Ukrayna'da ise Kiev'deki en önemli alışveriş merkezlerinde Türkiye standı açıldı. Bu standlarda Türk turizmi hakkında bilgiveren 150 bin dergi ile birlikte tur operatörleri ve otellere ait tanıtım materyallerinin dağıtımı yapılıyor. Ayrıca hazırlanan Türkiye tanıtım dergisi Moscow News gazetesi ile birlikte ücretsiz olarak dağıtılacak"

İMAJA KATKI SAĞLAYACAK
TÜROFED Başkanı Osman Ayık, yapılan tanıtım çalışmalarının önümüzdeki günlerde diğer pazarlara da kaydırılacağını belirterek, "Bu çalışmalar 2013 yılı turizm hareketlerine katkı ve canlanma sağladığı gibi, 2014 yılı ile ilgili olarak Türkiye'nin imajına da katkı sağlayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç ülkede tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN