Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engel olmayın

İkinci basın toplantısını TSYD Şubesi'nde yapan Başkan Gencer, MP Antalyaspor'u ilgilendiren yatırım ve projelere siyasi amaçlı engel çıkarılmaması uyarısında bulundu

Giriş Tarihi: 2.8.2013
Medical Park Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, göreve geldikten sonra ikinci basın toplantısını yine bir basın örgütünde gerçekleştirdi. İlk basın toplantısını geçen ay Antalya Gazeteciler Cemiyeti'de yapan Başkan Gencer, dün de Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şubesi'nin konuğu oldu. Gencer'in dünkü basın toplantısını da kalabalık sayıda medya mensubu takip etti. Toplantı odasındaki koltuklar toplantı başlamadan doldu. Daha sonra gelen gazetecilere yer kalmayınca toplantı salonuna 10 kadar daha sandalye getirildi. Gencer, yöneticilerden Aziz Çetin'in de katıldığı basın toplantısında ilk olarak mali konularda açıklamalarda bulundu.

6 MİLYON LİRA ÖDENDİ

Görevi devraldıkları 1.5 aylık süre içerisinde 6 milyon lira ödeme yaptıklarını söyleyen Başkan Gencer, "Ödediğimiz 6 milyon liranın dışında şu anda kasamızda çek, senet ve nakit değer olarak 3 milyon liramız var. Bizim için 2.5 milyon lira kredi aldığımız yazıldı, yönetim kurulumuzun ne kadar katkı koyduğu gözüksün diye bunları açıklıyorum. Vergi taksitlerimizi aksatmadan ödeme devam ediyoruz. Görevi aldıktan sonra 2 ayrı vergi taksiti ödedik. Futbolcuların geçen sezondan devreden alacakları ve garanti paraları ödendi. Lige, hiçbir futbolcunun alacağı olmaksızın başlayacağız. 10 günde 11 milyon lira ödeme yapmamız gerekiyor. Yönetimimiz bu hafta en az 8 milyon lira daha tedarik edecek" dedi.

AYAKBASTI PARASI KESİLDİ
Yönetim kurulu üyelerinin her birinin 100 bin lira ayakbastı parası ödediğini anlatan kırmızı-beyazlı kulübün başkanı, her yöneticinin ayrıca 20 bin lira vererek bir deplasmanı üstleneceğini belirtti. Antalyaspor'un A.Ş. olması nedeniyle bu paraları bağış olarak kasaya giremediklerini ifade eden Gencer, "Reklam faturası keseceğiz. Stada ve tesislere yönetim kurulu üyelerimizin şirketlerinin birer küçük reklamlarını koyacağız. Deplasman kuralarını da çektik. Her deplasmana yine bir yönetici arkadaşımız sponsor olacak. Yönetici arkadaşlarımız sponsoru olacakları deplasmanlar için fiks rakam olarak 20'şer bin lira verecek" diye konuştu.

SİYASİ ENGEL YAPILMASIN
Başkan Gencer, 33 bin kapasiteli stadın Antalyaspor'a devredilmesi için bayramdan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı'na resmi başvuru yapacaklarını söyledi. Stadın, Antalyaspor için çok önemli bir gelir kaynağı olacağına belirten Gencer, bu konuda siyasi amaçlı kaos yaratılarak inşaat ve projenin engellenmemesi konusunda açık uyarı yaptı. Gencer, "Geçenlerde Büyükşehir belediye Başkanına söyledim. Beni tek ilgilendiren 33 bin kapasiteli stat açıldığında Antalyaspor'un Süper Lig'de oynuyor olması veya Avrupa Kupaları'nda oynuyor olması. Siyasetinize, politikanıza beni karıştırmayın. Stat yapılmaya başlandı, devam etsin, kimse engel olmasın. Kim engellerse Antalyaspor'a ihanettir" dedi.

Stattan 4-5 milyon dolar gelir
Stat için bazı taleplerinin de olacağını ifade eden Gencer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Zeminin raylı sistemli olmasını istiyoruz. Sadece 2 haftada bir maç için kullanılacak stat olmasın. Stadın içi yeter bize. Alışveriş merkezine ihtiyacımız yok. Yıllık 4-5 milyon dolar kiraya verme imkanımız var. Zemini raylı sistemli olarak yapılırsa bu stadda yaz boyunca yapılacak etkinliklerin geliri Antalyaspor için çok ciddi kaynak olacaktır. Konserler olabilir. Turistler için etkinlikler olabilir. Hemen anlaşma yapabileceğimiz, hatta hemen 4-5 milyon dolar avans vermeye hazır turizm ve organizasyon şirketleri var.

Bütün transferi yönetim yaptı
Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren MP Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, geçen sezon ligi 7. sırada bitirmiş başarılı bir kadro devraldıklarını, gelişigüzel transfer yapmadıklarını söyledi. Şu ana kadar yapılan 4 nokta transferi de yönetimin gerçekleştirdiğini belirten Gencer, "Serkan Balcı, Milan Baros, kaleci Fornezzi ve anlaşıp söz kestiğimiz Ferdinand'ı yönetim olarak biz transfer ettik. Bu transferlerde hocamız onay verdi. Hocamızın istediği isimler oldu, ancak bu transferleri çeşitli nedenlerle yapamadık. Mesela Atiba'yı hocamız istemişti ama, kamuoyunun bildiği nedenlerle o transfer gerçekleşmedi" dedi.

Lugano kabul ederse ballı kaymak gibi olur
Şimdi Paris Saint German'de olan Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Lugano için yapılan görüşmeleri de anlatan Gencer, "Evet, Lugano için girişimlerimiz oldu. Ama Lugano'nun Paris Saint German'deki yıllık garanti parası 2.7 milyon euro. Paris Saint German kulübü bize bu parayı yarı yarıya indirme teklifinde bulundu. İki gün önce o rakamı daha da aşağıya çektiler. Ancak biz aşağıya çekilen rakamın da altında bir teklif yaptık, bekliyoruz. Lugano bizim şartlarımızda Antalyaspor'a gelirse ballı kaymak olur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engel olmayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN