Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okçulukta 100'ler gülüyor

Antalya'da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün açtığı okçuluk yaz okulunda 100 öğrenciye haftanın 3 günü temel eğitimler veriliyor

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Yaz spor okullarında bu yıl 8 bin 225 öğrenci kaydı yaparak bütün yılların katılım rekorunu kıran Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün okçuluk branşına da ilgi yüksek oldu. Okçuluk branşında açılan yaz spor okulunda 100 öğrenciye bu spor temel eğitimi veriliyor. Bu branşı tercih eden 7-18 yaş arasındaki öğrenciler haftanın 3 günü 100. Yıl Okçuluk Sahası'nda antrenman yapıyor. Antrenör Oğuz Atıcı gözetimindeki öğrencilere makaralı ve klasik yaylarla eğitim veriliyor.

OKÇULUK ATA SPORUDUR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, "Okçuluk bir Ata sporudur, Atalarımız ok sayesinde önemli savaş ve mücadeleler kazanmıştır" dedi.

EN GÜZEL TESİS GELİYOR
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın, Atatürk Stadı'nın okçuluk merkezine dönüştürülmesiyle ilgili projesini de anlatan Hacıcaferoğlu, "Antalyamız, dünyanın en güzel okçuluk tesisine sahip olacak. Bu önemli projenin Antalya'ya sosyal, kültürel, ekonomik açıdan çok önemli getirisi olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okçulukta 100'ler gülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN