Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmza hedefinde indirim

Giriş Tarihi: 8.9.2013
Antalya'nın demiryolu ağına bağlanması için Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ATSO) gerçekleştirdiği "EXPO'ya Hızlı Trenle Gelin" kampanyasında hedef küçültüldü. 1 milyon imza hedefiyle yola çıkılan kampanyadan, bir "sıfır" atıldı. Yeni hedef ise 100 bin imza. Kampanya ile 2023 programında yer alan Antalya demiryolu hattı projesinin EXPO'nun gerçekleşeceği 2016 yılına çekilmesi hedefleniyordu.
MÜMKÜN DEĞİL

ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, hedefi yüksek tuttuklarını belirterek, "1 milyon iddialı bir rakam. Biz de konunun önemine dikkat çekmek için 1 milyon dedik. Antalya merkezde zaten 1 milyon kişi yaşıyor. Tüm hanelere ulaşsak, 1 milyon rakamına ulaşılır. Ancak teknik olarak mümkün değil" dedi. 100 bin hedefinin de önemli bir rakam olduğunu ifade eden Budak, "Türkiye'de 100 bin rakamına ulaşmış bir imza kampanyasının olduğunu sanmıyorum. Bunun da ses getireceğine inanıyorum" dedi.

80 BİN İMZAYA ULAŞILDI
Şu an için toplanan imzaların 80 bine ulaştığını açıklayan Budak, 100 bin imzaya ulaşınca, toplanan imzaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a götüreceklerini söyledi. Budak, "Etkili olması için Antalya'yı yöneten yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle gideceğiz" dedi. Başkan Budak, Isparta ve Burdur'dan da imza kampanyası için destek isteyerek talebi sadece Antalya için dile getirmediklerini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmza hedefinde indirim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN