Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sektör Portakal'a Kasım'ı öneriyor

Giriş Tarihi: 21.10.2013
Bu yıl yarım asrı deviren Altın Portakal Film Festivali'nin ardından, turizmciler dev organizasyonun turizm sezonuyla çakışmasından şikayetçi. Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu, festivalin tarihinin değiştirilmesini önerdi. Turizm Çalışma Grubu, konuyla ilgili bir rapor hazırladı.

ULAŞIM VE KATILIM

Festivalin sanat dünyasının gözünü Antalya'ya çevirdiği vurgulanan raporda, "Antalya'nın ulusal basında kapsamlı tanıtımının yapıldığı festivalde, sanatçılar, yapımcılar ve sanatseverler Antalya'ya yöneliyor, dolayısı ile iç turizme ivme kazandırıyor. Ancak bu etkinlik, maalesef turist yoğunluğu ile çakışmakta ve organizasyonun özellikle konaklama, ulaşım ve katılım konularında sıkışmasına neden olmaktadır" denildi.

KASIM AYI, FESTİVAL AYI

Kasım ayının festivaller ayı olarak nitelendirildiği hatırlatılan raporda, "Altın Portakal Film Festivali'nin önümüzdeki yıllarda Kasım ayında yapılmasını öneriyoruz. Böylelikle sakin geçen Kasım ayında hareketlilik kazanılması, ayrıca Antalya turizm sektörünün festivale daha çok ilgi göstermesinin önünün açılacağını düşünüyoruz" denildi. Kasım ayında gerçekleştirilen Piyano Festivali'nin bütün bir aya yayıldığına dikkat çekilen raporda, "Festivalin bu ay içinde gerçekleştirilmesi ile Antalya, Kasım ayında bir festivaller şehrine dönüşerek, kış döneminde de kamuoyunun gündeminde olacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sektör Portakal'a Kasım'ı öneriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN