Kızıldağ Parkı hastaların da gözdesi oldu

Giriş Tarihi: 30.10.2013

Astım ve nefes darlığı olanlar Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesindeki Kızıldağ Milli Parkı'na akın ederek şifa arıyorlar

Astım ve nefes darlığı çekenler şifa bulmak için, Türkiye'de sadece Isparta'nın Şarkikaraağaç sınırları içerisindeki 59 bin hektarlık Kızıldağ Milli Parkı'ndaki ormanda vakit geçiriyor.

EVLER DOLU

Milli parka günübirlik gelenler olduğu gibi bungalov, prefabrik evler ya da kamp alanı sayesinde uzun süreli kalanlar da bulunuyor. Özellikle yaz aylarında bungalov ve prefabrik evlerdeki doluluk oranının yüzde 100'lere vardığı alanda ziyaretçiler, arazi araçları ile 20 dakikalık süren yolculuğun ardından ulaşılan tepede Beyşehir Gölü'nün eşsiz manzarasını da izleme fırsatı buluyor.

GÖĞÜS HASTALIKLARI

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Orman Fakültesi Orman Ekonomisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Korkmaz, Kızıldağ'ın Türkiye'nin en güzel milli parklarından biri olduğunu söyledi. Ormanın bol miktarda oksijen barındırdığına dikkati çeken Korkmaz, "Çoğunlukla göğüs hastalıkları ile ilgili önleyici tedavi için gelen insanlarla karşılaşıyoruz. Burada bungalov ev ve kamp alanı var ama insanların gelmelerindeki en büyük nedenlerden biri, oksijen oranının daha fazla olması. Hatta geçen dönemlerde göğüs hastalıkları yapılan hastanenin binası yapılmasına rağmen faaliyete geçememişti" dedi.

SAĞLIK TURİZMİ ADAYI

Bölgenin sağlık turizmi açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Korkmaz, "Astım ve migren hastaları şifa bulmak için bazı yerlere gider. Kızıldağ Milli Parkı'da bunlardan biri" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızıldağ Parkı hastaların da gözdesi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN