Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıdere yolunda onarım çalışmaları tamamlandı

Giriş Tarihi: 22.11.2013 12:51

'un Bucak ilçesi Sarıdere yolunda yağışlar nedeniyle bozulan noktalarda onarım çalışmaları başlarken, derelere ise menfezler yapıldı.

Bucak Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri 15 kilometrelik Sarıdere yolunun, yağışlar nedeniyle bozulan kısımlarında onarım çalışmalarını tamamladı. Orman İşletme Müdürü Mehmet Karabacak, Sarıdere yolunda onarım ve genişletme çalışmalarının tamamlandığını belirterek, "Yaz döneminde yağış olmadığı için mevcut dere yatakları haricindeki sel sularının geçtiği yerleri tespit edememiştik. Son yağan yağışlar ile önce toprak kayması olan yerleri açtık, daha sonra da tespit ettiğimiz sel sularının geçtiği yerlere menfezler açıp köprü görevini yapan büyük borular yerleştirdik" dedi.

Karabacak Sarıdere yolunda kış aylarındaki yağışlarla gevşek kesimlerde göçme ve toprak kayması yaşanması halinde yolun tekrar açılacağını belirterek, "Sel suları menfezlerle kontrol altına alındıktan sonra yol asfaltlanacak hale gelecek. Sarıdere yolu asfaltlandıktan sonra sık kullanılan bir yol olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıdere yolunda onarım çalışmaları tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN