Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ADT'den sezon değerlendirmesi

ADT Müdürü Gürata: 'Yerli oyunlar, dünya klasikleri, bütün bunları peş peşe getirip bir bütünlük oluşturmak gerektiğini düşünüyorum'

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Antalya Devlet Tiyatrosu (ADT) Müdürü Selim Gürata, "Yerli oyunlarımızın dünya prömiyerleri, dünya klasikleri, bütün bunları peş peşe getirip bir bütünlük oluşturmak gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. Gürata, ADT'nin sezona 2 Ekim'de Tarık Buğra'nın yazdığı ve kendisinin sahneye koyduğu "Ayakta Durmak İstiyorum" adlı oyunla başladığını anlattı. İkinci oyunlarında bir dünya prömiyeri olan Kemal Şerif Öztürk'ün yazdığı, Murat Demirbaş'ın sahneye koyduğu "Kurtuluş" adlı oyunu sahnelediklerini belirten Gürata, Woody Allen'in yazdığı, Barış Eren'in sahnelediği "Bir Daha Çal Sam"i oynadıklarını söyledi. Oyunun seyirciden büyük ilgi gördüğünü anlatan Gürata, "Seyirci komediyi seviyor. Bu yüzden Bir Daha Çal Sam ve çocuk oyunu Tıngır Mıngır Ülke devam ediyor" dedi.

GOLDINI'NIN YALANCISI PRÖMİYER
Bu sezon başka hedefleri, projeleri de bulunduğunu belirten Gürata, "22 Ocak'ta prömiyerini yapacağımız Goldini'nin Yalancısı'nı seyircimizle buluşturacağız. Yine Antalya Devlet Tiyatrosu, 4 yıl önce başlattığı Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali'nin beşincisi gelecek Mayıs'ta seyirci ile buluşacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ADT'den sezon değerlendirmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN