Patronlar umutlu döndü

Ankara'ya çıkarma yapan ITSO önderliğindeki patronlar Isparta'ya umutlu dönerken, Kara Havcılık Okulu ve elmaya teşvik konusunda müjdeler verdi

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ile Ticaret Borsası milletvekillerinin de katılımıyla Ankara'yı ziyaret etti. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Başkan Yardımcıları Metin Çelik, Salih Sarıkaya, Meclis Başkanı Osman Şahlan, Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, Meclis Başkanı Nuri Selçuk, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Nuri Dirik, Isparta İşadamları Derneği Başkanı Özcan Pınarcı ile birlikte ilde inşaatı devam eden Kara Havacılık Okulu'nun tamamlanmasının ardından görev alacak askeri ve sivil personel için gerekli altyapının hazırlanmasında Isparta olarak hazır olduklarını anlatmak için Kara Havacılık Okulu'nu ziyaret etti.

YAŞANABİLİR ŞEHİR

Kara Havacılık Okulu Komutanı Metin Gürak ve Isparta Kara Havacılık Okulu ile ilgilenen üst düzey komutanlar tarafından karşılanan heyet adına konuşan ITSO Başkanı Başdeğirmen, Isparta'nın yaşanabilir iller arasında Türkiye'de ilk sıralarda yer aldığını belirtti. Başdeğirmen, "Isparta olarak biz askeri birlikler ve diğer personel için gerekli altyapı için işbirliğine her zaman hazırız" dedi. Okul komutanları sözleşmeye göre 2015 Mart'ta bitirilmesi planlanan Kara Havacılık Okulu'nun, 2014 Ekim'de tamamlanacağını, ilk etapta 300 askeri ve sivil personelin geleceğini bildirdi. 2015'e kadar askeri ve sivil personel sayısının aileleri ile birlikte 3 bine ulaşacağını belirten komutanlar, Isparta'nın beklentilerine cevap verecek bir il olmasından mutlu olduklarını söyledi.

ELMA TEŞVİĞİ, GÜL KDV'Sİ

Maliye Bakan Yardımcısı Erdem Cantimur'u da ziyaret eden heyet elmaya verilen teşvikin ton başına 100 dolara çıkarılması, ihracat destekleri ile gülde KDV oranının yüzde 1'e düşürülmesi taleplerini iletti.

TANITIM ŞİRKETİ BİLGİSİ

Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı'yı da ziyaret eden Isparta heyeti, sektörel teşvikler, genel teşvik, gümrük vergileri ve Isparta'da bulunan maden ocaklarının ihracatının başka illerden yapılması gibi sorunları raporlar halinde aktararak destek istediler. ITSO Başkanı Başdeğirmen, ITSO'nun tanıtım şirketi kurma çalışmaları hakkında Bakan Yazıcı'ya bilgi verdi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronlar umutlu döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN