Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalle hizmet alamıyor

Giriş Tarihi: 25.12.2013
AHMET ÖZDEMİR (EMEKLİ)

Kışla Mahallesi'nde oturuyorum. 15 yıldır Muratpaşa Belediyesi'nin hiçbir hizmeti yok. Başkanla, Büyükşehir Belediyesi ile Valilik ile defalarca görüştüm, mahallenin sorunlarını birebir anlattığım halde, kesinlikle duyarsız kaldılar.

HİZMET SAHİLE GİDİYOR

Sahil kesimlerine yöneliyorlar ama Kışla Mahallesi'ne hizmet verilmiyor. Ne çöpü, ne kaldırımı, ne yolu hiçbir şeyi yapılmıyor. Burayı yarım metre su basıyor arıyoruz belediyeyi, kimse ilgilenmiyor.

HÜLYA SERT (OTOPARKÇI)

Çöplerimiz alınmıyor
10 Senedir Kışla Mahallesi'ndeyim. Bu süre boyunca burada bir şeyin yapıldığını görmedim. Ne bir düzenleme ne de geçerli bir hizmet üretilmedi. Valiliğin arka tarafı gibi çok işlek bir yerde olmamıza rağmen, amaca hizmet eden bir sokağımız yok. Trafik sorunu var, çöpler alınmıyor, çocuklarımızın ve bizlerin oturabileceği bir park düzenlemesi yapılmadı. Mahallemizin güzelleşmesini daha da yaşanılır bir hal almasını çok istiyoruz.

ZÜLEHYA ADLI (REKLAMCI)

Odaların katkısı yok
Meslek odalarına bir sürü aidat ödüyoruz ama esnafın sıkıntılarına yönelik bir faaliyet sergilemiyor. Bunun sebebi de mevcut hükümetlere yakınlıkları. Esnafa kazan ya da kazanmasan da öde deniyor, odalar buna seyirci kalıyor. 2014 yılı odalar için seçim yılı, oda başkanları seçime yönelik konuşmalar yapıyorlar. AVM'ler dışında bir söylemleri yok. Meslek Odaların esnafa yönelik sosyal ve yönetimsel anlamda hiçbir katkıları yok.

YAVUZ SÖĞÜT (TAKSİCİ)

Ekmeğimizle oynuyorlar
Fahri trafik müfettişleri tarafından yazılan usulsüz cezaları ödemek istemiyoruz. Haksız yere ceza kesildiği gibi cezalar bize bildirilmiyor. Maliyeden çağırıldım, geçmiş aylardan ceza kesilmiş. Üzerine faiz işletilmiş. Ceza miktarının 4 katı fazla para ödemek zorunda kaldım. Hem ceza kesiyorlar hem de bildirmiyorlar. Fahri Trafik Müfettişlerinin keyfe keder ceza kemesi engellensin. İtirazlarımız dikkate bile alınmıyor. Ekmeğimizle oynuyorlar.

MUSTAFA ŞAHİN (ÖĞRENCİ)

Sporculara destek verin
Ben öğrenciyim ve karate sporu yapıyorum. Gelecekte çok iyi bir sporcu olmak için gece gündüz çalışıyorum. Fakat belediyelerimiz amatör sporculara gerekli desteği ve alt yapı hizmetlerini sunmuyor. Bu tür imkanlardan uzak olmamız bizlerin kendini geliştirmesine olanak sağlamıyor. Belediyeler bizlere sahip çıksalar, gençler daha başarılı işlere imza atıp, şehrimizi ve ülkemizi daha iyi bir şekilde temsil edeceklerdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalle hizmet alamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN