Isparta Belediyesi'ne 'haciz' şoku

Giriş Tarihi: 31.12.2013
ISPARTA'DA, Defterdarlığın Isparta Belediyesi'ne ait tapulu mallarına 'haciz' koyulmasının şoku yaşanıyor. Isparta Defterdarlığı, Belediye Başkanlığı'nın 8 milyon TL vergi borcunu tahsil için düğmeye bastı. Isparta Belediye Başkanlığı'nın tüm taşınmazlarının haczedilmesi için harekete geçti.

TAPU İŞLEM YAPTI

Isparta Defterdarlığı Davraz Vergi Dairesi Başkanlığı'nın, Belediye Başkanlığı'ndan 8 milyon lira alacağına karşılık Tapu Kadastro Müdürlüğü'ne yazı gönderdiği belirlendi. Yazıda Isparta Belediye Başkanlığı'na kayıtlı tüm mallar için haciz işlemi başlatılması istendi. Bunun üzerinde Isparta Tapu Kadastro Müdürlüğü, Davraz Vergi Dairesi'nin talebi doğrultusunda Isparta Belediyesi'nin taşınmazlarına haciz koydu.

BORÇ ÜSTÜNE BORÇ

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ise bu gelişme üzerine harekete geçti. Günaydın, sistemin tıkanmaması için ara formül istedi. Buna göre Günaydın, en azından tırnak parsellerde haciz işleminin durdurulmasını talep etti. Başkan Günaydın, bir süre önce hiçbir kuruma borçlarının olmadığını söylemesine karşılık, Isparta Belediyesi'nin 29 Mart 2009'dan bu yana vergilerini ödemediği ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta Belediyesi'ne 'haciz' şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN