Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haluk ÜNCEL: Onların derdi Antalya değil Ankara

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Ak Parti Antalya'da tam anlamıyla sahaya indi. Dün Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen "Aday Tanıtım Toplantısı"nda 19 ilçenin başkan adayları partililere takdim edildi. Salon olabildiğine dolunca dışarıda kalanlar için de büyük ekranlar devreye girdi. Görülen o ki Ak Partililer bu seçime büyük önem veriyor.
***
Adayların profillerine bakıldığında her ilçe için seçim kazanacak, oy alabilecek nitelikleri göz önünde bulundurulduğu ön plana çıkıyor.
Takım kaptanı Menderes Türel ile birlikte yarışacak ilçe adaylarının titiz bir çalışma sonucu tespit edildiği de Ak Parti'nin ayrı bir avantajı olacak. Salondaki hava bunu gösteriyordu…
***
Doğal olarak, son günlerde yaşanan ve bu ülkenin Başbakanı'na yönelik çirkin ve kabul edilemez kirli oyunlar, Antalya'daki Ak Partililerin büyük tepkisine neden oldu.
Menderes Türel de "Aday Tanıtım Toplantısı" konuşmasının başında bu hususa değindi ve "Herkes müsterih olsun, Ak parti milletine karşı yanlış yapmaz, Ak Parti milletin hakkına helal getirmez, Ak Parti efendilerin partisi değildir, Ak Parti'nin Başkanı siyasete atamayla gelmemiştir, hapishanelerden çıkarak, milletin desteği ile gelmiştir. Ak Parti'nin başkanı hayatını ortaya koymuştur, gece gündüz demeden, sağlığını, kendisini düşünmeden koşturan, tek derdi Türkiye'ye bir şeyler vermek, daha büyük hedeflere götürmek olan bir liderdir" sözleriyle Antalya halkının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkacak bir yapı içinde olduğunu vurguladı.
Salonda bulunanlar da Türel'in sözlerini tasdik ederek, alkış ve sloganlara karşılık verdi.
***
Türel, CHP'nin büründüğü takiyyeyi de yerel seçimlere getirerek, sert bir üslup ile anlattı, "Sandıktan ümidi olmayanların bir kez daha darbeye bel bağladıkları görüldü.
Millet; daha dün yobaz dediklerine bugün çiçek atanları, Antalya sokaklarında İncil dağıttıranların ellerine Kur'an almamış olanların şimdi masalarında Kuran-ı Kerim ile poz verdiğini, el öptüğünü gördü" diyerek Akaydın'ın gerçek yüzünü de ortaya serdi.
***
Daha düne kadar rektörlüğü döneminde başörtülü evlatlarımızı üniversiteden içere almamak için her yolu deneyen, "Ne var yani biz ayakkabı ile camiye girebiliyor muyuz" diyen zihniyetin şimdi oy uğruna nasıl zavallılaştığını da özetlemiş oldu.
***
Türel konuşmasının diğer bölümünü Antalya'ya ayırdı. Ak Parti Belediyeciliği'ni vurguladı.
Antalya'nın kavga gürültü ve boş işlerle geçen bir beş yılına da değinen Türel, burada maksadın başka türlü hasıl edildiğini belirterek, Antalya'yı yönetemeyenlerin rotasının Ankara olduğunun altını çizdi. "Yazın bir köşeye, biz 30 Mart'ta Ankara'yı bırakıp Antalya'ya geleceğiz.
Onlar da Antalya'yı bırakıp Ankara'ya dönecekler" diyerek bugüne kadar CHP çatısı altında olan bir zat-ı muhteremin derdinin Antalya değil Ankara olduğunu işaret etti.
***
Türel'in tespitlerine katılmamak mümkün değil. Çünkü bizler bu beyhude geçen beş yılı yaşadık. Antalya'nın amaç değil araç olarak Ankara'ya kurban edilişine şahit olduk.
***
Söz şimdi Antalyalıda… Ya; 30 Mart'ta Ankara'daki mevki ve makamlarını Antalya uğruna feda edenlere, ya da Antalya'yı kullanmak suretiyle Ankara'da ikbal arayanlara karar verecekler…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haluk ÜNCEL: Onların derdi Antalya değil Ankara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN