Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Organ tamam sıra bebekte

Giriş Tarihi: 22.1.2014
Fethiye'de diyalize girerken tanıştığı Sevgi Çağdaş (2)9 ile 6 yıl önce evlenen 9 yıllık böbrek hastası Selahattin Çağdaş (50), Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezi'nde 7 ay önce böbrek nakli oldu. Bebek hayali kuran Çağdaş çiftinin bu hayaline kavuşması için eşi Sevgi Çağdaş'ın da böbrek nakli olması gerekiyordu. Aradan geçen 7 ay sonunda çiftin hayali gerçekleşti. Sevgi Çağdaş da bulunan böbrekle normal yaşama döndü. Çağdaş çiftinin çocuk sahibi olmak için önünde engel kalmadı.

ÖNCE EŞİNE BÖBREK ÇIKTI
Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleştirilen operasyon ile 16 yıldır diyalize giren Sevgi Çağdaş (29) Ankara'dan gelen böbrek ile nakil olup sağlığına kavuştu. 16 yıldır diyalize girdiğini belirten Sevgi Çağdaş, "Ben 16 yıldır böbrek bekliyordum. Eşim de 9 yıldır diyalize giriyordu. Ona 7 ay önce kadavradan böbrek çıktı. 16 yıl sonra şans bana da güldü. Nakil oldum" dedi.

HAYAL GERÇEK OLABİLİR
Çağdaş çifti, "İkimiz de nakil olduk. Sağlığımıza kavuştuk. Sıra bebekte. Artık bu hayalimize de gerçekleştirebiliriz" diye konuştu. Nakili gerçekleştiren Doç. Dr. Ayhan Dinçkan ise her iki hastanın da nakilli olmasına rağmen bebek sahibi olabileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Organ tamam sıra bebekte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN