Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tapu ve okul müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tapu tahsis işlemi başlattıkları Erenköy Mahallesi sakinlerine kat artışı ve iki okul müjdesi de verdi

Giriş Tarihi: 17.2.2014
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tapu tahsis işlemi başlattıkları Erenköy Mahallesi'ne ve çevresine, yeni dönemde şehir kimliği kazandıracaklarını söyledi. Tütüncü, Erenköy Mahallesi'nde düzenlenen açık hava toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Tütüncü, 2B engelinin ortadan kalkmasıyla Erenköy ve 18 mahallede, Vakıf arazileri, Hazine arazileri ve 2B alanlarında tapu işleminin yapılabilir hale geldiğini söyledi.

TAPULAMA BAŞLATILDI

Bazı vatandaşların, "Benim yerim 2B değil, tapu alamıyorum" serzenişinde bulunduğuna değinen Tütüncü, 2B şerhinden dolayı Vakıf, Hazine ve şahıs parsellerinde bugüne kadar tapulama işleminin yapılamadığını kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, 2B engelinin kalkmasının ardından Fatih, Göçerler, Esentepe, Çamlıbel, Erenköy, Barış, Çankaya, Kazım Karabekir, Yavuz Selim ve Fevzi Çakmak mahallelerinde, belediyeye devri yapılan parsellerde tapulama işlemi başlattıklarını hatırlattı. Bu kapsamda Çamlıbel, Erenköy ve Esentepe mahallelerinde bin 200 gecekonduyla ilgili hak sahipliğini belirlemek amacıyla dosya aldıklarını belirten Tütüncü, "Belediye encümenimiz, Çamlıbel Mahallesi'nde 403 hak sahibine tapu tahsisi yapılmasının kararını aldı. Dosya alma işlemleri tamamlanan Erenköy ve Esentepe mahallelerimizde ve diğer mahallelerimizde tapu tahsislerini en kısa sürede yapacağız" dedi.

MAHKEME İPTAL ETMEYECEK

Başkan Hakan Tütüncü, tapulama işlemleri tamamlandıktan sonra Erenköy Mahallesi'nde, imar hukukuna uygun, mahkemeden iptal olmayacak şekilde kat artışı yapacaklarının müjdesini verdi. Tütüncü, mülkiyet problemleri çözülen Erenköy Mahallesi'nin, 3-4 yıl içerisinde modern bir şehir görünüme kavuşturacaklarını kaydetti. Tütüncü, Çamlıbel Mahallesi'nde hayvan pazarı olarak bilinen alana 24 derslikli Anadolu Lisesi inşa edileceğini; yeni dönemde aynı bölgeye ilköğretim ya da ortaokul yaptıracaklarını da kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tapu ve okul müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN