Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patronlardan çağrı

Giriş Tarihi: 26.2.2014

ATSO Başkanı Budak turizm sektörünün yüzde 5 büyüyeceğini belirtti. Budak, Antalya'nın 10 yıllık yol haritasını çıkardıklarını ve kentin siyaset üstü yönetilmesini istediklerini söyledi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Şubat ayı Meclis Toplantısı'nda bu yıl turizm sektörünün yüzde 5 büyüyeceğini söyledi. Budak, siyasilere çağrıda bulundu.

DOMATESİMİZ MARKA

Antalya domatesini dünya üzerinde markalaştırmaya çalıştıklarını belirten ATSO Başkanı Budak, "Antalya'nın domatesini ön plana çıkardık. Antalya domatesini biz Türkiye'de ve dünyada marka yapma çalışmasına başladık. Bu ürüne değer katacak" dedi.

SİYASET ÜSTÜ YÖNETİM

Antalya'nın 10 yıllık yol haritasını çıkardıklarına değinen ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, "2023 Antalya vizyonu dedik, 10 yıllık Antalya'nın yol haritasını çıkardık. Antalya'nın yatırım eksiği çok fazla. Antalya'nın kaybedecek bir günü daha yok. Bizim için önemli olan Antalya'nın siyaset üstü bir bakışla yönetilmesi gerektiği düşünüyoruz. Yönetimlerinizde katılımcı olun bize de sorun dedik. Planların revizyonu ile ilgili kentte yaşayan kesimleri ilgilendiriyor. Bunlarla ilgili görüşlerimizi alın" diye konuştu.

YÜZDE 5 BÜYÜYECEK

Ekonomide yapısal sorunların olduğunu belirten Budak, turizm sektörünün bu yıl içinde yüzde 5 büyüyeceğini söyledi. Budak, "2014 yılında ABD parasını geri çekecek. Parayı çekerken gelişmekte olan ülkelerde dalgalanmalar olacak. Siyasi istikrarınız da zayıflamışsa tufan olabilir. Aklımızı başımıza almamız gerekiyor. Ekonomide birçok yapısal sorun var. Bunları çözmek lazım. Ön rezervasyonlardan anladığımız kadarıyla turizmde artış var. Turizm bu yıl yüzde 5 büyüyecek. En çok krediyi turizmciler almış. Bu yatırımdır. Teşvikler alınıyor. İnşaat sektöründe Antalya ekonomisi, Türkiye ekonomisinden ayrı değil, Türkiye ekonomisi ile aynı hareketleri yapıyor" ifadelerini kullandı.

EHİL ELLERE VERİLMELİ

Konyaaltı plajları konusuna da değinen ATSO Başkanı konuşmasını şöyle tamamladı: "Konyaaltı plajı doğru planlanmalı ehil ellere verilmeli. Antalya Tanım A.Ş.'yi biz bunlar için kurduk. Antalya Tanıtım A.Ş., Türkiye'nin ilk destinasyon projesidir. Sivil toplum kuruluşları ve kamu işbirliğiyle kurulmuş bir şirket tamamen. Antalya'nın tek çatıdan tanıtımının yapılması gerekiyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patronlardan çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN