Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mart'ta opera bale şöleni var

Antalya Devlet Opera ve Balesi Mart ayında Antalyalıları opera, bale ve müzikallere doyuracak. Mart'ta 13 eser izleyici karşısına çıkacak

Giriş Tarihi: 27.2.2014
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) Mart ayında yoğun bir repertuvar ile sanatseverlerin karşısına çıkacak. Opera, bale, müzikal, çocuk oyunu ve konser olmak üzere toplam 13 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan ANTDOB'da provalar devam ediyor.

V. MURAD BALESİ

Antdob geçen ay prömiyerini gerçekleştirdiği V. Murad balesini 1 ve 4 Mart tarihlerinde tekrar sahneleyecek. Librettosunu Emre Aracı'nın yaptığı iki perdelik bale eserinde orkestra şefliğini Hakan Kalkan üstlenirken dekor ve kostüm tasarım Savaş Camgöz, ışık tasarım ise Fuat Gök imzasını taşıyor. Koreografi ise Armağan Davran ve Volkan Ersoy'a ait.

UMUT BALESİ

Antdob genç ve yetenekli dansçı kadrosuyla 27 Mart'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera sahnesinde 'Umut' balesini son kez sahneleyecek. Beethoven'ın 9. Senfoni'sinden esinlenerek ortaya çıkan eserin koreografisi Risima Risimkin, dekoru Tayfun Çebi, kostümleri Blagoj Micevski'ye ait.

ANADOLU SİHİRİ

Antdob bu sezon dünya prömiyerini gerçekleştirdiği ve bugüne kadar kapalı gişe oynayan Anadolu Sihri müzikalini Mart ayında tekrar sahneleyecek. Araştırma, metin ve librettosu Şadi Erdoğan'a, müzik düzenleme ve bestesi ise Ali Aykaç'a ait olan ve Mehmet Balkan tarafından sahneye konan müzikal 6 Mart'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

ÇOCUKLAR UNUTULMADI
Antdob Mart ayında çocukları da unutmadı. 'Haydi Çocuklar Operaya' oyunu 3 Mart Pazartesi günü Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde izlenebilecek. Mart ayında sahnelenecek bir diğer çocuk oyunu ise Pinokyo'nun hikayesini konu alan 'Kuklacı' olacak. Çocuklar 'Kuklacı'yı 5 ve 25 Mart tarihlerinde Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde izleyebilecek.

DON GIOVANNI
Antdob 15 Mart Cumartesi akşamı ise Mozart'ın 'Don Giovanni' operasının prömiyerini gerçekleştirecek. Yekta Kara tarafından sahneye konulan eserde dekor tasarım Christian Floeren, kostüm tasarım Şanda Zıpçı ve ışık tasarım Mustafa Eski imzasını taşıyor.

KONSERLER
Kurum 'Dünya Kadınlar Günü'nde 'Anadolu'dan Ezgiler' konserini sahneleyecek. 8 Mart'taki konserde ANTDOB solistlerine piyano ve geleneksel halk müziği enstrümanları eşlik edecek. 25 Mart'ta, Çanakkale Zaferi'nin 99. yılında ise Atatürk ve Çanakkale'de hayatını kaybeden şehitler 'Şehitler Oratoryosu' ile anılacak. ANTDOB, Kepez Belediyesi Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde ise bu ay ücretsiz olarak 26 Mart'ta 'Tango Latin Gecesi' konseri ile sanatseverlerle buluşacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mart'ta opera bale şöleni var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN