Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezarlık baskısı bunalttı

Uncalı ve Andızlı mezarlıklarında yer kalmayınca cenazelerini Kurşunlu'ya götürmek istemeyen vatandaşlar dolu mezarlıklarla ilgili talepleriyle Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nü bunalttı

Giriş Tarihi: 20.4.2014
Antalya kent merkezinde bulanan Andızlı ve Uncalı mezarlıklarında yer kalmayınca Kurşunlu'daki yeni Kent Mezarlığı hizmete açıldı. Yeni mezarlığın merkeze uzak olması nedeniyle cenazesini Uncalı Mezarlığı'na defnetmek isteyen vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne baskı oluşturmaya başladı.

ALGI KARMAŞASI

Antalya'daki tüm cenazelerin yıkama ve kefenleme işlemlerinin Uncalı Mezarlığı'nda bulunan tesislerde yapılması, vatandaşlarda kafa karışıklığına neden oldu. Cenazelerin Uncalı Mezarlığı'na getirilmesi, burada halen defin işlemi yapıldığı algısına yol açarak, vatandaşın Mezarlıklar Şube Müdürlüğü yönetimine baskı uygulamasına neden oldu. Şube yetkilileri ise Uncalı ve Andızlı mezarlıklarında sadece mükerrer defin işlemlerinin yapılabildiğini belirtti.

TAPULU MEZARLIKLAR

Uncalı ve Andızlı Mezarlığı'na en az 5 yıl önce defnedilmiş bir kişinin birinci derece yakını hayatını kaybederse ikinci bir defin işlemi yapılabiliyor. Ya da yıllar önce mezarlıktan yer satın alan kişiler hayatlarını kaybettikleri anda tapusunu aldıkları mezarlara aileleri yakınları ile birlikte gömülebiliyor. Bu iki özel durum dışında hiçbir cenazenin Uncalı ve Andızlı Mezarlığı'na defnedilmesine imkan tanınmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarlık baskısı bunalttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN