Antalya'ya 6.9 miyarlık 633 proje

Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na başkanlık eden Vali Öztürk, bu yıl Antalya'da 6.9 milyar TL değerinde 633 projenin yürütüleceğini açıkladı

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Antalya İl Koordinasyon Kurulu toplantısına başkanlık eden Vali Sebahattin Öztürk, 2014 yılında genel ve özel bütçeli kuruluşlar ile mahalli idareler tarafından yürütülecek 633 projenin maliyetinin 6.9 milyar TL olacağını açıkladı. Bu projelerden 100'ünün tamamlandığını, 342'sinde çalışmaların devam ettiğini, 89'unun ihale aşamasında olduğunu açıklayan Vali Öztürk, 102 projenin ise henüz başlamadığını söyledi. Bu projelere ilişkin 2014 yılı ödeneğinin 968.7 milyon TL olduğunu belirten Vali Öztürk, Mart sonu itibariyle bu ödeneğin 260 milyon TL'sinin harcandığını ve yüzde 26.9 parasal gerçekleşme sağlandığını vurguladı. Öztürk, projelere ilişkin önceki yıllar harcamasının ise 2.34 milyar TL olduğunu kaydetti.

ŞAMPİYON ULAŞIM
Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda yatırımların sektörlere göre dağılımını ve yapılan harcamaları da paylaşan Vali Sebahattin Öztürk, 31 Mart tarihi itibariyle ulaşıma 72.7 milyon, eğitime 33.6 milyon, tarıma 11.6 milyon, sağlığa 8.7 milyon, turizme 7.3 milyon, enerjiye 1.5 milyon, diğer kamu hizmetlerine de 124 milyon TL harcama yapıldığını sözlerine ekledi.

ORMANLARA DİKKAT

Toplantıda yatırımlarını anlatan Orman Bölge Müdürü Ali Gökçöl, yaz mevsimiyle birlikte orman yangını sezonunun başlayacağını hatırlatarak bu konuda tüm kurumların yardımını istedi. Gökçöl'ü destekleyen Vali Öztürk de, Antalya'nın bu konuda çok hassas olduğundan bahsetti. Orman yangınları konusunda iyi mücadele ile iyi sonuçlar alındığını dile getiren Öztürk, "Orman yangınları itibariyle geçen sene çok yanan alan olmuş olabilir ama sonuç alma itibariyle başarılı olduk. Çünkü çok büyük yangınlar oldu geçen sene. Bu sene de çok iyi sonuçlar bekliyoruz. Burada halkımızın da dikkatli olması lazım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya 6.9 miyarlık 633 proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN