Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hizmet rotasını millet belirler

Giriş Tarihi: 1.6.2014
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası Davraz Kongresi için bulunduğu Isparta'da, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile bir araya geldi. Merkezi Isparta'da bulunan Antalya ve Burdur'u da içine alan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) önemli çalışmalara imza attığına değinen Yılmaz, Ispartalı iş adamlarının da bu çalışmalardan faydalandığını kaydetti.

AR-GE'NİN ÖNEMİ

Bakan Yılmaz, 'Isparta' denilince akla gülün geldiğini belirterek, "Gülün katma değerini artırmak, dünya ile yarışacak ürün geliştirmek, kozmetik sanayi ile ileriye taşımak gerekiyor. Bunun için de Ar-Ge çalışmaları ön plana çıkıyor" dedi. Yılmaz, Süleyman Demirel Üniversitesi'ne önemli yatırımlar yapıldığını, gül ile ilgili de çalışma yürütüleceğini dile getirdi. Elmanın da Isparta açısından önemli olduğunu söyleyen Yılmaz, 4 elmadan birinin Isparta'da yetiştirildiğini ifade etti.

HALKLA GÖNÜL BAĞI

AK Parti'nin yerel yönetimlerde başarılı olduğunu anlatan Yılmaz, "Milletin talebi neyse bizim de politikamız odur. Milletin beklentileri bizim rotamızı çizer" diye konuştu. Vatandaşlarla gönül bağı kurmaları gerektiğini anlatan Yılmaz, "Bu iş sadece hizmetle de olmuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hizmet rotasını millet belirler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN