Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zehir zemberek istifa gerekçesi

CHP'den AK Parti'ye katılanlar adına yapılan açıklamada zehir zemberek ifadeler var

Giriş Tarihi: 17.6.2014
Geçen Pazar CHP'den ayrılarak AK Parti'ye katılan 600 kişilik grup adına basın toplantısı düzenleyen Mehmet Atmaca, AK Parti çatısı altında toplanmalarının gerekçelerini açıkladı. CHP'de uzun yıllar il başkan yardımcılığı delegelik yapmış isimler ile birlikte AK Parti'ye geçmelerinin nedenlerini maddeler halinde sıralayan Atmaca, CHP'yi Fettullah Gülen Cemaati ile işbirliği yapmakla suçladı.

YALAN VE İFTİRA PARTİSİ

Ayrılmalarının ilk nedeni olarak CHP'nin paralel yapı ile yaptığı işbirliğini gösteren Atmaca, "CHP emek ve emekçi ekseninden uzaklaşmış, kitle partisi olmuştur. Etnik köken ve inanç üzerinden siyaset yaparak toplumun kutuplaşmasına neden olmuştur. Atatürkçü seçmenin oyunu alabilmek için türlü ayak oyunlarıyla, Atatürk ve bayrak üzerinden siyaset yaparlarken bir taraftan gerçek Atatürkçüleri tasfiye etmeye başlamışlardır. Projeleriyle, ideolojiyle halka güven vermeyen CHP, özgürlüklerin, masumane küçük olayların arkasına sığınarak ülkemizin huzurunun bozulmasına ve kaos ortamı yaratılmasına çanak tutulmuştur" diye konuştu.

BÜYÜKLÜĞÜ GÖRDÜK

CHP'nin oyunlarını gördüklerini ve bu yüzden ayrıldıklarını ifade eden Atmaca, "Paralel yapıyla ve ülke huzurunu bozan unsurlarla savaştığı için AK Parti'deyiz. Toplumun tüm kesimlerine hitap eden, çözüm üreten bir kitle partisi olduğu için, etnik köken ve inanç farklılıkları üzerinden siyaset yapılmadığı için, kutuplaşmalara izin verilmediği için AK Parti'deyiz. Şu anki yapısıyla Atatürkçüleri ve demokratları kucaklayarak, en güçlü parti olduğuna inandığımız için AK Parti'deyiz. Lideri ve projeleriyle halka güven veren ve istikrar sağlayan, en güçlü kurum olduğuna inandığımız için AK Parti'deyiz.Ülke için yapılan hizmetlerin büyüklüğünü görmemek insafsızlık olur" dedi.

TÜREL'E OY VERDİK
Toplu katılımın başlangıç olduğunu ve ilerleyen günlerde geçişlerin süreceğine dikkat çeken Atmaca, daha büyük ve güçlü bir Türkiye hayali kuran herkesi AK Parti'ye davet etti. Gazetecilerin soruları üzerine seçim döneminde sürdürdükleri çalışmalar hakkında da bilgi veren Atmaca, 30 Mart yerel seçimlerinde mensubu oldukları CHP'nin adayı olan Mustafa Akaydın'a değil, AK Parti adayı Menderes Türel'e oy verdiklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zehir zemberek istifa gerekçesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN