Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşgaliye bedeline 2014 ayarı yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Antalya'nın caddelerini yoğunlukları ve bölgelere ayırarak her bölge için ayrı fiyat tarifesi belirledi

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, cadde ve sokaklara konacak stant ve dolap gibi materyallerin işgaliye tarifelerini yeniden düzenledi. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Haziran ayı toplantısında kabul edilen Zabıta Şube Müdürlüğü 2014 yılı gelir tarifesine göre, cadde ve sokaklara konacak stantların günlük kira ücretleri 150 liradan başlayacak.

FİLM ÇEKİMİ 2 BİN 750 LİRA

Zabıta Daire Başkanlığı'nın belirlediği yeni ücret tarifesine göre park ve ören yerleri ile tarihi yerlerde yapılan film çekimleri için günlük 2 bin 750 lira ödenecek. İşyeri önlerine tanıtım ve satış amacı ile konan dondurma dolapları için aylık 300 lira bedel belirlendi. Caddelere kurulan tanıtım ve satış stantları ise kapladıkları metrekareye göre ücretlendirilecek.

HER CADDEYE FARKLI

Caddeleri yoğunluklarına göre bölgelendiren ve her bölge için farklı fiyat tarifeleri uygulayan Zabıta, Antalya'nın en işlek caddeleri arasında olan Kazım Özalp, Atatürk, Işıklar, Cumhuriyet, Güllük Caddeleri ile Yener Ulusoy Bulvarı, Yavuz Özcan Parkı ve Karaalioğlu Parkı girişlerini birinci bölgeye dahil etti. Burada kurulacak 1-3 metrekare arasındaki stantlardan günlük 150 lira, 4-10 metrekare arası için bin lira, 11-15 metrekara arası için 2 bin lira, 16-50 metrekare arası için 3 bin lira, 21 metrekare ve üzeri stantlardan metrekare başına günlük 4 bin lira ücret alınması kararlaştırıldı.

2 VE 3'ÜNCÜ BÖLGELER

Milli Egemenlik, Kazım Karabekir, Tarık Akıltopu, Ali Çetinkaya, Cebesoy, 100'üncü Yıl, Şarampol, Cengiz Toytunç, Mehmet Akif Caddeleri ile Vatan Bulvarı'nı ikinci bölgeye dahil eden Zabıta Daire Başkanlığı, buradaki ücretlerinin birinci bölge için belirlenenlerden yüzde 25 indirim yapılarak elde edileceğini belirtti. 1 ve 2'nci bölge dışında kalan yerleri 3'üncü bölge olarak nitelendiren daire başkanlığı, bu bölgeler içinde yüzde 50 indirim uygulanmasını uygun gördü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşgaliye bedeline 2014 ayarı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN