Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez ile Akşehir'in kardeşliği pekişiyor

Akşehir'de iki gün ağırlanan Tütüncü, dostluk köprüsünün, 'kardeş şehir' protokolü ile daha sağlam hale geleceğini söyledi

Giriş Tarihi: 31.8.2014
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Akşehir'i Sevenler Derneği (AKSEVDER) Başkanı Tuncay Kesim'in daveti üzerine 40 kişilik heyetle birlikte dünyanın merkezi ve Nasreddin Hoca'nın şehri Akşehir'e kültür gezisi gerçekleştirdi.

KARDEŞLİK TEKLİFİ
İlk olarak Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ziyaret edildi. Başkan Akkaya, merkez ilçe belediyesi olan Kepez'in, belediyecilik tecrübelerinden yararlanmayı arzu ettiklerini söyledi. Akkaya, Nasreddin Hoca'nın tanıtımına yönelik Antalya'da yaptığı çalışmalardan dolayı Başkan Hakan Tütüncü'ye teşekkür etti. Akkaya'ya, ziyarette Kepez Belediyesi ile kardeş şehir olma isteğini dile getirdi.

KÜLTÜR PROJESİ

Nasreddin Hoca'nın, Anadolu'nun en önemli aydınlarından biri olduğunu belirten Başkan Tütüncü, "Hoca'yı gelecek kuşaklara en iyi şekilde tanıtmalıyız, diye düşündük. 'Nasrettin Hoca okulları ve ilçeyi geziyor' projesi başlattık. Kepez Belediyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Abdullah Sürekli'nin canlandırdığı Nasrettin Hoca, 5 yıl boyunca okulları gezdi" ifadesini kullandı.

TERSİNE ÇALIŞAN SAAT

Kardeş ilçe olma talebini memnuniyetle karşıladığını ifade eden Başkan Tütüncü, turizmin başkenti Antalya'da, Akşehir'in tanıtımı için gereken desteği vereceklerini söyledi. Başkan Salih Akkaya, Tütüncü'ye Nasrettin Hoca'nın eşeğini ters binmesine atıfta bulunan ve tersine çalışan bir saat hediye etti. Tütüncü ve beraberindeki heyet 2 gün boyunca Akşehir'de görülmesi gereken kültürel ve tarihi yerleri ziyaret etti. Akşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yıldız, gezinin sonunda Başkan Tütüncü'ye, 'Dünyanın Ortası Gülmece Başkenti Akşehir'e Ayakbastı Sertifikası' verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez ile Akşehir'in kardeşliği pekişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN