Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rezidans sakinleri tozdan hasta oldu

Rezidans, tenis kortlu ve havuzlu konutların bulunduğu Sarısu Mahallesi mermer atölyeleri nedeniyle hastalık tehdidi altında kaldı. Evini satan mahalleden kaçıyor

Giriş Tarihi: 2.9.2014
Antalya'nın Konyaaltı ilçesi Sarısu Mahallesi'ndeki mermer işleme atölyeleri araziye bırakılmış mermer blok yığınları, mahalle halkını canından bezdirdi. Mahalleli, mermer tozundan yaz ve kış evlerinin penceresini açamamaktan yakınıyor. Semt sakinleri faranjit hastalığı ile boğuşuyor. 5 yıldızlı site ve rezidanslardan ev satın alanlar, manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemiyor. Sorununa çözüm bulamayanlar evlerini satışa çıkarttı.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Sarısu Mahallesi'ndeki mermet atölyeleri arasında kalan ve içersinde tenis kortları ve yüzme havuzlarının bulunduğu lüks sitelerde dünyanın dört bir yanından gelen tatilciler balkondan baktıklarında korkunç manzara karşısında şaşırıyor. Milyonlarca lira para verip 5 yıldızlı yazlık aldıklarını belirten vatandaşlar, "Kentin en güzel yerlerinden birisi olan denize sıfır mahallede taş ocağı ve maden yatağı görüntüsü olacak iş değil. Ev almak için ödediğimiz paraların karşılığı mermer tozu olmamalı" diyerek tepkilerini dile getirdi.

BARAKA GÖRÜNTÜSÜ

Yaşananlara tepki gösterenlerin başında Sarısu Mahallesi Muhtar Azası Fatma Küpeli geliyor. Lüks sitelerin hepsinin 5 yıldızlı olduğu mahallede virane görüntü oluştuğunu söyleyen Küpeli, "Bundan bütün mahalleli şikayetçiyiz. Sarısu mahallesi sakinleri olarak gereken yerlere yazılı ve sözlü şikayetlerimizi bildirdik. Ancak değişen bir şey yok ve sonuç alamadık. Mahallenin bir çok yerlerinde kaldırım yok, park yok" dedi.

FARANJİT OLUYOR

Fatma Küpeli, mermer tozu nedeniyle yaz ve kış hiçbir zaman evlerinin pencerelerini açamadıklarını ifade etti. Küpeli, "Birçok arkadaşımızın çocuğu hastalandı. Hastaneye gittiğimizde doktorlar, 'Mermer tozu nedeniyle faranjit' teşhisi koyuyorlar. Mahallece faranjit tehdidi altındayız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rezidans sakinleri tozdan hasta oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN