Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülveren'e devlet kuşu

Giriş Tarihi: 12.11.2014
Gülveren'e devlet kuşu

Gülveren Mahallesi, Kepez Belediyesi'nin kentsel yenileme projesiyle artık tapularına kavuşacak

Antalya'nın Kepez Belediyesi, 'Gülveren Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi' kapsamında gecekondu çözümü bekleyen Gülveren Mahallesi sakinlerine, avantajlarla dolu yepyeni bir hayat sunmak için gün sayıyor.

MAHALLELİYLE BULUŞTU

Göreve geldiği günden bu zamana kadar Kepez'de yaklaşık 20 bin kişiye tapularını teslim eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gülveren Mahallesi sakinleriyle Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

Yepyeni bir hayat

Tapu problemini bitirecek kentsel dönüşüm projesiyle Gülveren Mahallesi'ne Kepez Belediyesi'nin yapacağı modern konutlarda, mahalleli avantajlarla dolu yepyeni bir hayata başlayacak. Her hak sahibine kullanım metrekaresinin yarısı kadar daire tapusu düşecek ve vatandaşlar daire tapuları almak için hiç para ödemeyecek. İnşaat süresince taşınma ve kira yardımı görecek vatandaşlar, önerilen projeyle daha çok yeşil ve sosyal alana sahip olacak.

DEĞERLİ BİR ÇALIŞMA

Başkan Hakan Tütüncü, 'Elim hamur ama karnım da aç' diye bir sözü yaşamayalım. Bu proje, Gülveren Mahallesi sakinleri için değerli bir çalışma olacak. Türkiye'nin birçok yerinde proje konuşulacak. Gülveren için tarihi bir fırsat sunulabilecek bir çalışma yapıldı. Bu proje adeta, Gülveren'in başına devlet kuşunun konmasıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülveren'e devlet kuşu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN