Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üras'tan hodri meydan

Giriş Tarihi: 17.11.2014
Üras'tan hodri meydan

Eski Tekirova Belediye Başkanı Üras, artık sade bir vatandaş olduğunu belirterek, 'Tüm dosyalar 8 aydır ellerinde. Hodri meydan. Ne yapabileceklerse yapsınlar" diye konuştu

Kapanarak Kemer ilçesine bağlanan Tekirova Beldesi'nin eski Belediye Başkanı Yusuf Üras, SABAH Akdeniz'i ziyaret etti. Ziyaretinde, hakkında yolsuzluk iddiaları ile açılan davalarla hakkında bilgi veren Üras, hemen hepsinden beraat ettiğini bildirdi.

AK PARTİ DÜŞMANI

Devam eden bir iki dava kaldığını ve onların da yakın zamanda beraati ile sonuçlanacağına inandığını belirten eski Başkan Üras, "Benim beraat etmeme karşılık, başta Kemer Kaymakamı Bayramali Köse olmak üzere hakkımda bu mesnetsiz iddiaları ortaya atanlar mahkum oldu" diye konuştu. 30 Mart seçimini kaybettikten sonra artık sıradan bir vatandaş olduğunu belirten Üras, "Tekirova Belediyesi ve GATAB'la ilgili tüm dosyalar 8 aydır ellerinde. Ne yapabileceklerse şimdi yapsınlar. Onlara bir 8 ay daha süre veriyorum. Bakalım bir şey bulabilecekler mi? Hodri meydan" dedi. Yaşadıklarından Kemer Kaymakamı Bayramali Köse'yi sorumlu tutan eski Başkan Üras, "Hakkımdaki soruşturmaların hepsi bu AK Parti düşmanı Kaymakam nedeniyle açıldı. Hakkımda bir algı operasyonu yürüttüler. Başarılı da oldular. Ama açılan davalardan ben beraat ettim, onlar ise mahkum oldu" dedi.

GİZLİLİĞİ İHLAL ETTİ

Kaymakam Bayramali Köse'nin, hakkında ortaya atılan her iddianın, kim tarafından söylendiğine ve doğruluk payı olup olmadığına bakmadan peşine düştüğünü vurgulayan eski Başkan Üras, "Bununla kalmadı, soruşturmanın selameti açısından gizli yürütülmesi gereken tüm bu soruşturmaları, beni itibarsızlaştırmak için ifşa etti. Ben de haklılığımı kanıtlamak için mesnetsiz iddiaları yayınlayanlar hakkında dava açarak mahkum ettirmek durumunda kaldım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üras'tan hodri meydan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN