Ölüm yoluna dev yatırım

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde ölümlü kazaların meydana geldiği noktalarda iki köprülü kavşak, bir tünel ve 4 km duble yol yapılarak kaza riski azaltılacak

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Ölüm yoluna dev yatırım
Antalya-Muğla arasındaki D-400 Karayolu üzerinde bulunan ve sık sık kazalara sahne olan Kemer-2 ve Kemer-3 kavşaklarıyla, Alacasu Koyu yanındaki virajı devre dışı bırakacak olan Phaselis Tüneli ve Yarıkpınar mevkisindeki yol ile ilgili ihalenin sonuçlanması, vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.

BEDELİ 95 MİLYON

Kemer'de can ve mal kaybına neden olan sorunlu noktalara çözüm getirecek projeyle ilgili ihale, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Özaltın İnşaat'ın kazandığı ihaleye göre toplam 95 milyon muhammen bedelle 750 günde tamamlanması planlanan projeye, Kemer-2 kavşağından başlanacak. Şehir içi ve şehirlerarası trafiğin kesiştiği Kemer 2 Kavşağı'nda yapılacak Köprülü kavşak, hem Antalya-Kumluca istikametindeki hem de Kemer merkeziyle Aslanbucak Mahallesi arasındaki trafiği transit hale getirirken, yollardan birbirine geçişler de yan yol vasıtasıyla sağlanacak. Kemer- 3 kavşağında yapılacak kavşak da aynı özelliklere sahip olacak.

PHASELİS ONAY BEKLİYOR
İhalesi yapılan Phaselis Tüneli'nin projesi de Milli Parklar'dan onay bekliyor. Çamyuva-3 girişinden sonra Alacasu Koyu yanından sola kıvrılarak yokuş yukarı tırmanılan yol, tünelin tamamlanmasıyla hem kısalacak, hem kaza riskli bölge devre dışı kalmış olacak. D-400 Karayolu'nun Tekirova-Beycik arasındaki Yarıkpınar Köpeksolutan mevkisindeki 4 km'lik bölümün duble yol haline getirilmesi de ihale edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm yoluna dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN