Göze batan yapı yıkılı

Akdeniz'in gündeme getirdiği Kaş Patara'daki Pink Beach Club için yıkım kararı alındı

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Göze batan yapı yıkılı
Akdeniz'in 'Kaş yaparken göz çıkardılar' başlıklı haber ile gündeme getirdiği Kaş Patara'da büfe adı altında yapılan Pink Beach Club ilgili karar verildi. Tesisin, yatırım belgesi kuralları dışında yapıldığı, Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi içindeki Patara Plajı'nda amacı dışında yapılaşmalar olduğu ve yapılan tesisin doğal yapıyı bozduğu, bu nedenle eko turizme zarar verdiği gerekçesi ile Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği tarafından Antalya Valiliği'ne şikayet edilmişti.

SUÇ DUYURUSU

Valiliği konuyu Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'na taşımış ve inceleme başlatmıştı. Komisyonun hazırladığı raporda, tesiste yapılan havuzun yasaya aykırı olduğu belirtildi ve suç duyurusunda bulunulması da istendi

YIKIM KARARI ALINDI

Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nun aldığı kararlar doğrultusunda Antalya Valiliği de Pink Beach Club'ın 'Günübirlik Turizm Yatırım Belgesi'nin iptal edildiğini bildirdi. Valiliğin konuya ilişkin kararı başvuru sahibi Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği'ne tebliğ edildi. Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği yönetimi, sıranın tesisin yıkımına geldiğini belirterek, "Yetkilileri gereğini yapmaya ve Patara'yı ucube bir yapıdan kurtarmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göze batan yapı yıkılı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN