Eserlere büyük ilgi

Antalya Antik Müzayede tarafından Sera Otel'de düzenlenen müzayedeye Türkiye'nin birçok şehrinden gelen sanatseverler katılım gösterdi. 287 eserden oluşan koleksiyon satışa sunuldu

Giriş Tarihi: 2.12.2014
Eserlere büyük ilgi
Antalya uzun bir aradan sonra müzayedeye sahne oldu. Antalya Antik Müzayede tarafından Sera Otel'de karma eserler müzayedesi gerçekleştirildi. Müzayedeye Türkiye'nin birçok bölgesinden gelen sanatseverler ilgi gösterdi. Sanat danışmanı ve koleksiyoner Mehmet Çebi tarafından sunulan müzayedede, 287 eserden oluşan koleksiyon satışa sunuldu.

FERMAN İLGİSİ

Türk resminin öncü isimlerinin eserlerinin yanı sıra batılı ressamlara ait pek çok tablo, padişah tuğralı çerezlikler, Fransız şamdan, Osmanlı telkari işçilikli tepsi, padişah tuğralı zarf ve fincan, tuğralı gümüş mücevher kutularının yanı sıra 19. yüzyıl Murano cam, Meisen porselen takımları, Dresden vazolar, Limoges obje, Japon imari gülabdanlar ile kişiye özel ve tek olarak üretilmiş mücevherler ilgi gördü. Müzayedede 12 bin liradan satışa çıkan Fikret Otyam'a ait 'Bahar' adlı tablo, 65 bin liraya satıldı. III. Selim ve I. Abdülhamit'e ait ve 65'er bin liradan satışa sunulan 1,5 metre uzunluğundaki 2 ferman da 75'er bin liradan alıcı buldu. Çebi, müzayedenin ardından yaptığı açıklamada son yıllarda Türkiye ve dünyada İslam sanatlarına yöneliş olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eserlere büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN