Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muhalefetten kaçan kaçana

Döşemealtı Belediyesi'nin CHP'li iki meclis üyesinin AK Parti'ye geçeceği iddiası kulisleri hareketlendirdi. Muhalefetin meclis üyelerini elinde tutmakta güçlük çektiği görüldü

Giriş Tarihi: 24.1.2015
Döşemealtı Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Şevket Özkan'ın partisinden istifa etmesi siyasi kulisleri hareketlendirdi. Özkan ile birlikte bir diğer meclis üyesi Hüseyin Çetinkaya'nın da istifa ederek AK Parti'ye geçeceği iddiası üzerine CHP il yönetiminin olası geçişleri engellemek için tüm ilçelerdeki meclis üyelerini mercek altına aldığı ileri sürüldü. AK Parti il yönetimi henüz katılımları doğrulamazken, yerel seçimlerin ardından AK Parti'ye geçen meclis ve parti üyesi sayılarının hiç de küçümsenmeyecek oranda olduğu görüldü.

İKİ BOMBA
30 Mart yerel seçimlerinden kısa bir süre CHP'nin Muratpaşa ve Büyükşehir Meclis Üyesi Ercan Merthatun ile birlikte 19 CHP'liyi saflarına katan AK Parti, ikinci bombasını Konyaaltı'da patlattı. Konyaaltı ve Büyükşehir Meclis Üyesi Önder Önen, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın taktığı rozet ile AK Parti'ye geçti. Önen, kısa zamanda yaptığı başarılı çalışmalar ile yeni partisinin ilçe koordinatörü olurken, Başkan Türel'in vekaletini de üstlendi.

HEPSİNİN ADRESİ AK PARTİ

AK Parti Serik İlçe Teşkilatı'nın 5'inci olağan kongresinde CHP'den istifa eden belediye meclis üyesi Kani Demir de AK Parti rozeti taktı. Aksu Belediyesi'nin CHP'li meclis üyesi Özay Karabulut ile BBP'li meclis üyesi Mehmet Sapmaz da AK Parti'yi tercih eden isimler oldu. CHP'nin eski Muratpaşa Belediye Meclis üyesi ve milletvekili aday adaylarından Eşref Ural da AK Parti'ye geçen isimler arasına adını yazdırdı.

600 KİŞİ AYNI ANDA GEÇTİ

Meclis üyelerinin yanı sıra CHP'den AK Parti'ye doğru binlerce katılım gerçekleşti. CHP'den AK Parti'ye yapılan en geniş katılım yerel seçimlerden 75 gün sonra oldu. 600 CHP'li toplu halde partilerinden istifa ederek AK Parti'ye katıldı. O dönem 600 kişilik grup adına konuşan CHP Antalya eski İl Başkan Yardımcısı Mehmet Atmaca parti değiştirme görüşünün seçimden sonra olmadığını belirterek, "Büyükşehir kazanılmasaydı dahi bizler AK Parti'ye geçişi gerçekleştirecektik" demişti.

3 MECLİS ÜYESİ
MHP'den AK Parti'ye geçişler Sarıoğlu ile sınırlı kalmadı. Büyükşehir Meclis Üyeleri Hüseyin Özbek ile Halil Karataş'ta AK Parti'yi tercih eden isimler oldu. Muratpaşa Meclisi'nin MHP'li Meclis Üyesi Osman Kepez de partisinden ayrılarak AK Parti'ye geçen isimler arasına girdi.

SARIOĞLU'NA ROZET
CHP'nin yanı sıra MHP'den de birçok isim AK Parti'ye geçiş yaptı. Bu geçişlerin en çok ses getireni Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu'na aitti. Cumhurbaşkanlığı görevini devir almadan önce AK Parti Genel Başkanlığı görevini Başbakan Ahmet Davutoğlu'na devir eden Recep Tayyip Erdoğan, partisinin tüm televizyon kanallarından canlı olarak yayınlanan kongresinde Sarıoğlu'na AK Parti rozetini takmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhalefetten kaçan kaçana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN