Sevgiliye gül 7.5 lira

Antalya'da faaliyet gösteren çiçekçi esnafı, 14 Şubat Sevgililer Günü için çiçek fiyatlarını belirledi. Bir dal gül 7.5 TL'den satılacak

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Sevgiliye gül 7.5 lira
Antalya Çiçekçiler Odası Başkanı Alim Uysal ile yönetim kurulu, 14 Şubat'a özel gül ve diğer çiçek fiyatlarını belirledi. 14 Şubat günü tek dal gül 7.5 TL'den satılacak. Boyuna göre fiyatı değişen güller, 50 santimetreden 90 santimetreye kadar çeşitlilik gösterecek. Gül ile birlikte mevsimlik buket çiçeklerinin de ilgi gördüğünü belirten Uysal, "Tercih edilen çiçeğe göre mevsim buketlerinin fiyatı 15 TL'den başlayıp yukarı doğru çıkıyor. Aynı zamanda 14 Şubat günü gül kadar ilgi gören bir diğer çiçek ise Kazablanka çiçeği. Kazablankanın fiyatı ise 20 ila 25 TL arasında" dedi.

TAZE İLE ESKİYİ AYIRIN

14 Şubat ile bütünleşerek simgeleşen gül alırken birtakım ayrıntılara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Alim Uysal, "Aylarca soğuk hava deposunda beklemiş gül ile taze gül arasındaki farkı tüketicinin anlayabilmesi gerekli. Taze ile bayat gül arasındaki en önemli farkı yapraklarına bakarak anlayabilirsiniz. Yaprakları morarmış ve dökülmüş gül beklemiş güldür. Yaprakları canlı güller ise yenidir" dedi.

KORSAN UYARISI

Tüketicinin korsan satıcılara karşı duyarlı olmasını isteyen Uysal, "Antalya'da odamıza kayıtlı 80'in üzerinde çiçekçi esnafı var. Birçoğunun internet satışı var. Tüketicilerimizden şunu istiyoruz. Lütfen çiçekçilerden çiçeklerini alsınlar. Hem ülke ekonomisine katkıda bulunsunlar, hem de korsan çiçekçilerin ekmeğine yağ sürmesinler. Esnaftan aldıkları her ürün için muhatapları olur, fakat diğer satıcıları bir daha görmeleri mümkün değil" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgiliye gül 7.5 lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN