Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Subaşı seçileceğinden emin

Giriş Tarihi: 13.2.2015
Subaşı seçileceğinden emin

Bağımsız milletvekili adayı olduğunu açıklayan Hasan Subaşı, seçilmek için gerekenden fazla oy alacağını söyledi

Haziran ayındaki seçim için bağımsız milletvekili adayı olduğunu açıklayan Hasan Subaşı, düzenlediği basın toplantısı ile iddiasını ortaya koydu. Antalya'da bağımsız seçilmek için en az 60 en fazla 80 bin oy almak gerektiğini belirten Subaşı bunun daha üstünde oy alacağını düşündüğünü söyledi. Antalya'da 10 yıl belediye başkanlığı yapan Subaşı, gazetecilerle bir araya geldiği kahvaltıda, Haziran seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olacağını açıkladı.

VAZGEÇME LÜKSÜ YOK

Ne siyasetten, ne siyasetçiden, ne de yıpranmış partilerden vazgeçmek gibi bir lüksümüz olamayacağını belirten Subaşı, "Ama bu hastalıklı haliyle de siyasetin, sorunları derinleştirmenin ötesinde çözümlere yönelmesi zorlaşmıştır. Sahip olduğumuz ve daha ileri gitmesi gereken adalet, demokrasi, özgürlük kavramları partilerle birlikte çok gerilere düşmüş ve yıpranmıştır. Toplumdaki ayrışma, kutuplaşma ve gerginlik toplumun yönetilmesini son derece zor hale getirmiştir. Siyaset kurumunun olmazsa olmazı uzlaşma kavramı neredeyse yok olmuştur. Bir hafta içinde hükümet kanadının deneyimli siyasetçisi Bülent Arınç, toplumun nefret duygularıyla ayrıştığını ve yönetmenin zorlaştığını geç de olsa itiraf etmiştir" dedi.

MERKEZ SAĞ İÇİN ÇALIŞMA
"Bağımsız bir milletvekili parlamentoda ne yapabilir?" sorusunu yanıtlayan Subaşı, "Bağımsız bir milletvekili seçildiği takdirde partiler şöyle bir silkelenir, 'ne yapıyoruz' diye kendilerine sorar" yanıtını verdi. Merkez sağı bir araya getirmek için de çalışılabileceğini sözlerine ekleyen Subaşı, "Seçildiğim takdirde merkez sağda yeni bir oluşum için de mücadele edebilirim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Subaşı seçileceğinden emin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN