Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanın elektrik çilesi bitmedi gitti

Antalya'da 718 liralık fatura nedeniyle elektriği kesilen KOAH hastası Şahin hakkında icra takibi başlatıldı. Şahin, ne yapacağını bilemiyor

Giriş Tarihi: 2.3.2015
Hastanın elektrik çilesi bitmedi gitti
Antalya'da yaşamını makineye bağlı sürdüren kronik akciğer hastası 66 yaşındaki Hülya Şahin, 718 liralık fatura nedeniyle kesilen elektriği tekrar açıldı ancak bu kez de icra takibi başlatıldı. Yüksek faturanın ardından ikinci kez şok yaşayan Şahin'e ulaşan elektrik şirketi yetkilileri taksitlendirme teklifinde bulundu. Şahin bu kadar elektrik tüketmediğini yeneleyerek taksitlendirilse de ödeyecek gücü olmadığını söyledi.

KOAH HASTASI

KOAH hastası olduğu için buhar ve oksijen makinesi yardımı ile nefes alıp veren Hülya Şahin'e CLK Akdeniz Elektrik Şirketi tarafından yapılan yeni düzenleme nedeniyle 1,5 aylık tutar olarak 718 lira elektrik faturası gönderildi. Parayı ödeyemeyen Şahin'in yaşam mücadelesi verdiği evin elektriği kesildi. Yatalak hasta olduğu için komşularının yardımı ile yaşayan Şahin'in elektriği kesilince buhar ve oksijen makineleri stop etti. Her saat başı buhar ve oksijen makinesini çalıştırmak zorunda olan kadın, yaşayabilmek için komşularının yardımıyla mühürlenen saati kaçak olarak açtırdı. Konyaaltı İlçesi Altınkum Mahallesi Mervin Apartmanı'nda oturan Şahin'in dramını SABAH Akdeniz gündeme getirdi. Şahin'in dramının yayınlanmasının ardından CLK Akdeniz yaşlı kadınla irtibata geçti. Şahin hatanın düzeltilmesini umarken evine gelen icra takibi bildirimi ile ikinci şoku yaşadı. Neye uğradığını şaşıran Şahin'i arayan görevliler borcu taksitlendirme teklifinde bulundu. Parası olmadığını belirten talihsiz kadın "Bu borcu taksitle de olsa ödeyecek gücüm yok" dedi. Ne yapacağını bilemediğini belirten Şahin, "Haberler çıktıktan sonra bana sorunu çözüleceklerine dair söz vermişlerdi. Ancak onların sözü eve icra yazısı göndermekmiş" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanın elektrik çilesi bitmedi gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN